Přejít k hlavnímu obsahu
Menu

ITIL4® Foundation e-learning a online zkouška

Co vám kurz přinese?

ITIL 4 Foundation Vám nabízíme jako e-learningový kurz tohoto celosvětově nejpopulárnějšího rámce pro řízení IT služeb.

Jeho účelem je:

 • objasnit filozofii ITIL 4
 • pomoci pochopit základy ITIL 4
 • kvalitně připravit na zvládnutí mezinárodní certifikace ITIL 4 Foundation AXELOS®.

Certifikační zkoušku budete absolvovat online, v termínu a na místě dle vašeho výběru. Její úspěšným absolvováním získáte platný mezinárodní certifikát potvrzující Vaši znalost ITIL.

 

Pro koho je určený?

Tento kurz projektového řízení je vhodný pro projektové manažery, vedoucí týmů, projektové koordinátory, analytiky, pracovníky zabezpečování kvality a všechny, kdo:

 • řídí poskytování IT služeb nebo se na něm podílejí
 • chtějí poznat a pochopit základy ITIL 4
 • chtějí získat mezinárodní certifikát ITIL 4 Foundation AXELOS® potvrzující jejich znalosti ITIL a
 • se chtějí učit vlastním tempem bez nutnosti vázat se na konkrétní termíny.

 

Videa ve slovenštině (s anglickými slidy a odbornou terminologií), které jsou součástí e-learningového kurzu, pro Vás připravil vedoucí trenér POTIFOB Ing. Štefan Ondek, PMP - akreditovaný trenér ITIL 4, Agile, Scrum, DevOps, VeriSM, PRINCE2 a PRINCE2 Agile.

 

Naše společnost POTIFOB, s.r.o. je vedoucí česká akreditovaná tréninková organizace - ATO ITIL a PRINCE2, certifikovaný partner AXELOS Limited, vlastníka ITIL, PRINCE2 a dalších global best practice standardů a zkušebního institutu PEOPLECERT, který je od 1.1.2018 jediným oprávněným zkušebním institutem ITIL.

Naše kurzy ITIL 4 Foundation jsou akreditovány PEOPLECERTem.

 

Výhody e-learningového kurzu oproti prezenčnímu školení

 • možnost studovat kdekoliv a kdykoliv
 • vlastní tempo studia
 • možnost absolvovat online mezinárodní certifikační zkoušku v termínu a na místě dle vlastního výběru do roku od obdržení voucheru na zkoušku
 • nižší cena oproti prezenčnímu resp. virtuálnímu/ online kurzu

 

Každý účastník našeho e-learningového certifikačního kurzu ITIL 4 Foundation obdrží:

 • přístup na 1 rok do našeho na českém trhu unikátního e-learningového prostředí ITIL 4 Foundation s videonahrávkami kompletního výkladu lektora ve slovenštině (s anglickými slidy a odbornou terminologií), studijními materiály a cvičnými otázkami
 • oficiální elektronickou publikaci ITIL Foundation, ITIL 4 Edition v angličtině
 • oficiální elektronické studijní podklady od PeopleCertu v angličtině
 • zevrubný popis certifikace a soubor osvědčených rad a doporučení, jak ji zvládnout
 • oba plné oficiální cvičné testy ITIL 4 Foundation AXELOS v angličtině s hodnotícím klíčem a podrobným zdůvodněním správných a nesprávných odpovědí
 • sylabus a design zkoušky
 • přístup k oficiálnímu výkladovému slovníku pojmů ITIL 4
 • e-mailovou odbornou podporu při přípravě na mezinárodní certifikační zkoušku ITIL 4 Foundation od momentu úhrady kurzu až do absolvování zkoušky (fair-use policy)
 • přístup na oficiální portál pro kandidáty certifikace zkušebního institutu PeopleCert
 • bezplatný přístup k našemu minikurzu PRINCE2 Agile Awareness, ve kterém se věnujeme sladění PRINCE2 s nejpoužívanějšími agilními rámci jakým je např. Scrum.

ITIL 4 Foundation e-learning

 

Certifikace ITIL 4 Foundation

Po absolvování e-learningového kurzu ITIL 4 Foundation máte možnost absolvovat stejnojmennou mezinárodní certifikační zkoušku AXELOS. Zkoušku můžete absolvovat online na Vašem počítači v termínu a na místě dle Vašeho výběru s dohledem na dálku. Voucher na zkoušku, který obdržíte od certifikačního orgánu, je platný 12 měsíců.
Spolu s voucherem obdržíte e-mailem detailní pokyny od certifikačního orgánu, jak se na zkoušku přihlásit a jak si vybrat termín. Ke zkoušce budete potřebovat počítač s přístupem na internet, kamerou a mikrofonem (stačí zabudované) pro dohled na dálku od certifikačního orgánu.

Certifikační test má formu výběru z více možností, tzv. multichoice.

Předběžný výsledek certifikační zkoušky se dozvíte hned po ní. Podrobnější výsledky certifikační zkoušky s rozpisem % získaných bodů z možných za jednotlivé okruhy zkoušky Vám zašle zkušební institut do 3 pracovních dnů po zkoušce. Do 3 pracovních dnů od absolvování zkoušky obdržíte (v případě kladného výsledku) také oficiální elektronický certifikát o její složení vydaný oprávněným zkušebním institutem ITIL. Elektronický certifikát je v ceně zkoušky.

vzor certifikátu ITIL 4 Foundation

Co hodnotí certifikace ITIL 4 Foundation?

Zda kandidát ovládá základní pojmy řízení služeb podle ITIL 4, principy, systém hodnoty služeb (service value system), hodnotový řetězec služeb (service value chain) a vybrané praktiky ITIL 4.

 

V jakém jazyce je možné absolvovat certifikaci ITIL 4 Foundation?

Zkouška ITIL 4 Foundation se skládá v angličtině, případně v němčině, francouzštině, španělštině nebo japonštině.

 

Trvání zkoušky

Na vypracování certifikačního testu ITIL 4 Foundation v jiném než rodném jazyce budete mít 75 minut (pokud absolvujete zkoušku v rodném jazyce, 60 minut). Tyto časy jsou předepsány vlastníkem ITIL 4 a jednotné pro všechny poskytovatele.

Účastníci kurzu, kteří mají zdravotní postižení, můžou při certifikačních zkouškách využít určité úlevy. Pokud si chcete takovou úlevu uplatnit, je potřeba informovat nás o tom při objednání kurzu (uvést do poznámky) a doložit příslušné lékařské potvrzení. Pro více informací o úlevách při certifikačních zkouškách ITIL 4 pro zdravotně postižené nás kontaktujte.

 

Cena

Cena e-learningového kurzu ITIL 4 Foundation je 3.500 Kč na osobu.

Online certifikační zkouška AXELOS® ITIL 4 Foundation stojí dalších 12.700 Kč na osobu a pokus včetně elektronického certifikátu o její složení (při úspěchu na zkoušce).

 

Díky službě Take2 si za příplatek 2.000 Kč můžete objednat 2. pokus na zkoušce. Pokud máte o tuto službu zájem, je nutné si ji objednat spolu s kurzem.

Take2 si budete moci dokoupit i dodatečně, před absolvováním 1. pokusu zkoušky, přímo ze svého profilu zřízeného zkušebním institutem PeopleCert za 100 EUR (cena platná k 21.3.2023), úhrada bude v tomto případě možná pouze platební kartou.

 

Ke kurzu si můžete za 1.000 Kč objednat půlhodinovou konzultaci na dálku (Skype / WhatsApp / telefon), na níž dostanete odpovědi na Vaše doplňující otázky týkající se ITIL 4 a přípravy na Vaši certifikační zkoušku. Vaším partnerem na konzultaci bude akreditovaný trenér ITIL 4 - náš vedoucí trenér Ing. Štefan Ondek, PMP.
Konzultaci si můžete objednat spolu s kurzem přes objednávkový formulář nebo dodatečně e-mailem na ondekova@potifob.com. Absolvovat ji můžete do 3 měsíců od objednání. Konzultací si můžete objednat i několik.

 

Všechny ceny jsou uvedeny bez DPH 21% a platné pro kurzy objednané přes naši českou webovou stránku. Platí naše všeobecné obchodní podmínky.

Samoplátcům máme možnost fakturovat bez DPH.

 

Záruka nejlepší ceny

Pokud kdekoliv jinde obdržíte výhodnější cenovou nabídku obdobného kurzu v českém nebo slovenském jazyce akreditovaného oprávněným mezinárodním akreditačním orgánem a se srovnatelnými zárukami jako naše, překonáme ji - stačí nám ji předložit.

Pokud nám do 14 dnů od obdržení přístupu oznámíte, že vám tento náš kurz nic nepřinesl, vrátíme vám jeho cenu. Tato záruka platí za podmínky, že jste nevyužili voucher na online mezinárodní certifikační zkoušku.

 

Jak objednat?

Pro objednání vyplňte náš objednávkový formulář.

 

Potřebujete poradit, který kurz je pro Vás nejvhodnější?

Kontaktujte nás prosím.