Přejít k hlavnímu obsahu
Menu

ITIL® 4 Managing Professional a Strategic Leader

Pro koho jsou určeny kurzy jednotlivých modulů ITIL 4 Managing Professional (MP) a Strategic Leader (SL)?

Cílovou skupinou jsou odborníci na řízení IT služeb podle nejnovější verze ITIL, digitální leadři a ti, kteří se jimi chtějí stát.

ITIL je celosvětově nejpopulárnější standard pro IT service management (ITSM). Vychází z globálně osvědčených postupů a je postaven na dlouholetém sbírání zkušeností z různých společností různých velikostí, v různých zemích, s různými informačními systémy. Jeho vlastníkem je AXELOS Limited. 28.2.2019 byla spuštěna nová verze - ITIL 4. Všechny kurzy ITIL pořádáme podle ní.

K ověření úrovně znalostí ITIL slouží certifikační zkoušky AXELOS®, které vykonává z pověření AXELOS zkušební institut PeopleCert. Zkoušky můžete absolvovat přímo u nás. Podmínkou pro připuštění ke zkoušce MP/ SL je platný certifikát ITIL 4 Foundation a absolvování akreditovaného kurzu daného modulu ITIL 4 MP/ SL. Dodatečnou podmínkou pro připuštění k modulu Digital & IT Strategy jsou alespoň 3 roky manažerské praxe.

V případě zájmu o cenově zvýhodněné balíčky kurzů i zkoušek ITIL 4 Foundation a jednotlivých modulů ITIL 4 MP/ SL nás kontaktujte. K dispozici je také náš e-learningový kurz ITIL 4 Foundation s online certifikační zkouškou AXELOS/ PeopleCert.

 

Co se naučíte na kurzech jednotlivých modulech ITIL 4 MP/ SL?

Hlouběji se orientovat v jednotlivých oblastech řízení IT služeb:
 • Create, Deliver & Support - CDS: jak řídit jejich vytváření, dodávku a podporu
 • Direct, Plan & Improve - DPI: jak usměrňovat, plánovat a neustále zlepšovat řetězec dodávání hodnoty
 • Drive Stakeholder Value - DSV: jak maximalizovat hodnotu IT služeb pro stakeholdery
 • High velocity IT - HVIT: jak vybudovat a provozovat vysokorychlostní IT, potřebné pro přežití organizace v digitálním věku
 • Digital & IT Strategy - DITS (subject to accreditation): jak digitální řešení podporují technologickou disrupci a vedou k dalším úspěchům prostřednictvím strukturovaného a flexibilního přístupu postaveného na ITIL.

Managing Professional Transition - MPT je speciální konverzní kurz určený pro držitele titulu ITIL Expert nebo alespoň 17 kreditů předešlé verze ITIL.

Certifikační schéma ITIL 4
 

Co musíte vědět, abyste mohli pustit do ITIL Managing Professional/ Strategic Leader a jak vypadají zkoušky?

Všechny kurzy vyšších modulů ITIL 4 staví na znalostech úrovně ITIL 4 Foundation. Proto se od účastníků očekávají odpovídající vstupní znalosti. Dále je nutná alespoň pasivní znalost IT angličtiny, protože veškerá literatura na zkoušku i samotná zkouška jsou v anglickém jazyce.

Zkoušky všech modulů ITIL 4 MP/ SL mají formu písemného multiple choice testu - vždy 1 správná odpověď ze 4 možností. Skládají se buď online na počítači nebo papírovou formou pod dohledem invigilatora. Každá zkouška obsahuje 40 otázek, na složení zkoušky musíte odpovědět správně alespoň na 28, tj 70%. Během zkoušky není povoleno používání žádné literatury či jiných pomůcek. Na zodpovězení otázek máte celkově 1,5 h + 22,5 minuty navíc, pokud zkoušku absolvujete v cizím jazyce.

Po složení zkoušek ze všech 4 modulů streamu ITIL 4 Managing Professional automaticky získáváte stejnojmenný titul.

Pokud již máte alespoň 17 kreditů ITIL 3/2011, můžete místo jednotlivých modulů ITIL 4 absolvovat konverzní kurz a zkoušku ITIL 4 Managing Professional Transition, čímž rovněž získáte stejnojmenný titul.

 

Jak vypadají naše kurzy ITIL Managing Professional/ Strategic Leader

Na našich přípravných kurzech používáme kombinaci výkladu lektora, diskusí a skupinových cvičení. V průběhu kurzu si účastníci ověří své znalosti pomocí oficiálních zkušebních otázek podobných otázkám z reálné certifikační zkoušky. Veřejné přípravné kurzy ITIL 4 MP/ SL, které nabízíme jako akreditovaná tréninková organizace - ATO ITIL, trvají 2,5 dne. Certifikační zkouška se píše na 3. den odpoledne nebo po dohodě v pozdějším termínu.

 

Každý účastník našeho veřejného certifikačního kurzu ITIL 4 MP/ SL obdrží:

 

 • podrobné předkurzové instrukce, které Vám umožní kvalitně se na kurz připravit a vytěžit z něj maximum
 • plnobarevný, dobře čitelný a podrobný účastnický manuál POTIFOB v angličtině s učebními texty - prezentací
 • oficiální cvičný test ITIL 4 daného modulu s podrobným zdůvodněním správných a nesprávných odpovědí
 • oficiální knihu ITIL 4 AXELOS daného modulu
 • sylabus a design zkoušky
 • přístup k terminologickému slovníku ITIL
 • e-mailovou odbornou podporu při přípravě na kurz od momentu jeho objednání až do absolvování kurzu
 • přístup na oficiální portál pro kandidáty certifikace zkušebního institutu
 • psací potřeby, obědy a občerstvení během kurzu
 • při objednání certifikační zkoušky i roční bezplatný přístup do oficiálního portálu AXELOS pro uživatele ITIL (nový název My ITIL, starý název ITIL Membership).

 

Kto vás bude školit?

Naše kurzy ITIL Managing Professional a Strategic Leader vede náš zkušený akreditovaný trenér ITIL 4 Ing. Jan Brada, ITIL Managing Professional, ITIL Expert .

Veřejné kurzy jsou v češtině s použitím anglických materiálů i odborné terminologie. Vnitrofiremní kurzy na požádání realizujeme i čistě v angličtině.

 

Cena

Veřejný kurz každého modulu ITIL 4 MP/ SL stojí 27.300 Kč + DPH/ os.

Pro cenovou nabídku vnitrofiremního kurzu nás prosím kontaktujte.

V ceně jsou všechny potřebné školící materiály včetně oficiální knihy daného modulu, oficiálního cvičného testu AXELOS daného modulu a u veřejných prezenčních kurzů i obědy a občerstvení po dobu školení.

Certifikační zkouška AXELOS ITIL 4 MP/ SL daného modulu stojí dalších 8.100 Kč + DPH/ os. a pokus. V této ceně je zahrnuto vystavení elektronického certifikátu AXELOS zkušebním institutem - Examination Institute autorizovaným vlastníkem ITIL, tj. PeopleCert (za podmínky složení zkoušky).

 

Díky službě Take2 si za příplatek 1.500 Kč můžete objednat 2. pokus na zkoušce v podobě online zkoušky s voucherem/ poukazem platným půl roku. Pokud máte o tuto službu zájem, je nutné si ji objednat spolu s kurzem.

(Take2 si budete moci dokoupit i dodatečně, před absolvováním 1. pokusu zkoušky, přímo ze svého profilu zřízeného zkušebním institutem Peoplecert za 96 EUR (cena platná k 15.12.2020), úhrada bude v tomto případě možná pouze platební kartou.)

 

Všechny ceny jsou uvedeny bez DPH 21%, která bude přičtena a fakturována dle platných právních předpisů ČR. Ceny se vztahují na naše kurzy realizované v České republice. Platí naše všeobecné obchodní podmínky.

 

Možné slevy

Poskytujeme slevy pro:
 • kombinaci kuzov a zkoušek ITIL 4 Foundation + MP/ SL
 • kombinaci kuzov a zkoušek více modulů ITIL 4 MP/ SL
 • vnitrofiremní kurzy
 • samoplátce.

Pro bližší informace nás prosím kontaktujte.

Kalendář kurzů a školení

Pro informace o termínech našich veřejných kurzů ITIL Managing Professional/ Strategic Leader klikněte na kalendář kurzů. Pokud Vám publikované termíny nevyhovují a / nebo máte zájem o vnitrofiremní školení, kontaktujte nás prosím.
 

Záruka kvality, termínu, nejlepší ceny a udržení know-how

Záruka kvality:

Přestože poskytujeme jedinečnou záruku nejlepší ceny (viz níže), jsme si vědomi toho, že naše školení ITIL MP/ SL nejsou levné a mnozí případní zájemci si v duchu kladou otázky:

1.) "Co když navzdory poctivé přípravě certifikační zkoušku neudělám?"

2.) "Co když časem něco z naučeného zapomenu?"

Proto jako první v Česku i na Slovensku poskytujeme následující záruku kvality: Pokud si zakoupíte certifikační kurz ITIL MP/ SL POTIFOB, dodržíte všechny pokyny lektora včetně instrukcí pro předkurzovou přípravu, zúčastníte se celého kurzu, a přesto certifikační zkoušku ITIL MP/ SL nesložíte nebo si prostě budete chtít s časovým odstupem osvěžit znalosti, můžete daný kurz absolvovat ještě jednou bezplatně. A to do 2 let od jeho 1. absolvování.

Zaplatíte pouze za opakovanou zkoušku (jestli ji budete skládat), novou sadu školicích materiálů (jestli je požadujete), obědy a občerstvení.

 

Záruka nejlepší ceny:

Pokud kdekoliv jinde obdržíte výhodnější cenovou nabídku certifikačního kurzu ITIL MP/ SL toho samého modulu realizovaného v České republice akreditovaného oprávněným mezinárodním akreditačním orgánem (tj. PeopleCert) a vedeného srovnatelně zkušeným lektorem a se srovnatelnými zárukami jako naše, překonáme ji - stačí nám ji předložit.

 

Záruka termínu konání kurzu:

Vážíme si času i peněz našich zákazníků. Proto Vám zaručujeme, že když se na daný termín školení závazně přihlásíte a včas uhradíte účastnické poplatky, kurz nezrušíme pro nedostatek účastníků nebo z jiných subjektivních příčin na naší straně.

 

Záruka udržení know-how:

Pokud Vám Váš zaměstnanec, který u nás absolvoval školení ITIL MP/ SL, dá výpověď z pracovního poměru, máte možnost využít naši garanci udržení know-how, což znamená, že Vaší společností nominovaný náhradník může absolvovat totéž školení zdarma.

Bližší informace o této záruce a podmínkách pro její uplatnění najdete v případě zájmu na podstránce Záruky.

 

Záruka fair play

Spokojenost a pohoda našich studentů je pro nás velice důležitá. Také chápeme, že v pracovním i osobním životě se můžou vyskytnout situace, kdy najednou potřebujete posunout termín Vašeho kurzu nebo se z jakéhokoli důvodu necítíte být na certifikační zkoušku dostatečně připraveni.

Proto jako zatím jediní na českém a slovenském trhu nabízíme férové podmínky posunutí kurzu i zkoušky ITIL.

Bližší informace o této záruce a podmínkách pro její uplatnění najdete v případě zájmu na podstránce Záruky.

 

Jak objednat?

Máte-li zájem o veřejný kurz:

V našem kalendáři kurzů zvolte termín a místo kurzu, které Vám vyhovuje. Pak klikněte na slovo "objednat" vedle něj. Data o Vámi zvoleném kurzu se automaticky přenesou do objednávkového formuláře. Pak stačí doplnit zbylé údaje a odkliknout odeslání objednávky.

Pokud jste nenašli pro Vás vhodný termín, kontaktujte nás prosím s uvedením předmětu Vašeho zájmu, počtu osob, požadovaného místa konání, rámcového termínu a Vašich kontaktních údajů. Do 2 pracovních dnů Vám zašleme nabídku.

Pokud máte zájem o vnitrofiremní školení:

Kontaktujte nás prosím s uvedením názvu školení, počtu osob, požadovaného místa konání a rámcového termínu. Do 2 pracovních dnů Vám zašleme nabídku.
 
 

Potřebujete poradit, který kurz je pro Vás nejvhodnější?

V tom případě nás prosím kontaktujte.

Priložené súbory