Přejít k hlavnímu obsahu
Menu

ITIL® 4 Foundation

Co vám kurz přinese a pro koho je určený?

Kurz ITIL Foundation poskytuje ucelený úvod do problematiky řízení IT služeb. ITIL je celosvětově nejpopulárnější standard pro IT service management (ITSM). Vychází z globálních osvědčených postupů a je postaven na dlouholetém sbírání zkušeností z různých společností různých velikostí, v různých zemích, s různými informačními systémy. Jeho vlastníkem je AXELOS Limited. 28.2.2019 byla spuštěna nová verze - ITIL 4. Všechny kurzy ITIL pořádáme podle ní.

Pro ověření základní úrovně znalostí ITIL slouží online certifikační zkouška ITIL Foundation AXELOS®.

ITIL Foundation je relevantní pro všechny, kteří se zabývají řízením IT služeb. Jedná se především o IT manažery a procesní specialisty, ale i projektové manažery a všechny, kteří se podle daných procesů řídí.

 

Co říkají o našich kurzech ITIL Foundation jejich absolventi?

    

Další video- i textové reference najdete na podstránce Reference.

 

Co Vás naučíme na kurzu ITIL Foundation

Orientovat se v problematice poskytování IT služeb, porozumět složkám jeho řízení, používat jednotnou terminologii, poznáte koncepci a vybrané praktiky ITIL 4.

 

Co musíte vědět, abyste se mohli pustit do ITIL Foundation a jak vypadá zkouška?

Jedná o základní úroveň ITIL. Díky tomu na to, abyste se mohli pustit do studia, nejsou potřebné odborné znalosti. Nicméně je nutná alespoň pasivní znalost IT angličtiny, jelikož oficiální literatura na zkoušku i zkouška samotná jsou v anglickém jazyce.

Zkouška ITIL 4 Foundation má formu písemného multiple choice testu - vždy 1 správná odpověď ze 4 možností. Skládá se online na počítači pod dohledem invigilatora. Obsahuje 40 otázek, na složení zkoušky jich musíte zodpovědět správně alespoň 26, tj. 65%. Během zkoušky není povoleno používání žádné literatury či jiných pomůcek.

ITIL Foundation certifikát Štefan Ondek

 

Jak vypadají naše kurzy ITIL Foundation

Na našich přípravných kurzech používáme kombinaci výkladu lektora, diskusí a skupinových cvičení. V průběhu kurzu si účastníci ověří své znalosti pomocí oficiálních zkušebních otázek podobných otázkám z reálné certifikační zkoušky. Veřejné přípravné kurzy ITIL Foundation, které nabízíme jako akreditovaná tréninková organizace - ATO ITIL, trvají 2 dny. Certifikační zkouška se píše po kurzu online.

Naše kurzy můžete absolvovat prezenční nebo virtuální formou přes MS Teams případně Zoom/ Skype. Zkoušky je možné složit online s dohledem na dálku.

Informace o místě konání našich veřejných kurzů najdete na podstránce Školicí prostory.

 

Každý účastník našeho veřejného certifikačního kurzu ITIL Foundation obdrží:

 

 • podrobné předkurzové instrukce, které Vám umožní kvalitně se na kurz připravit a vytěžit z něj maximum
 • plnobarevný, dobře čitelný a podrobný účastnický manuál ITIL Foundation POTIFOB v angličtině s učebními texty - prezentací
 • přístup na 1 rok do našeho na českém trhu unikátního e-learningového prostředí ITIL 4 Foundation s videonahrávkami kompletního výkladu lektora ve slovenštině (s anglickými slidy a odbornou terminologií)
 • zevrubný popis certifikace a soubor osvědčených rad a doporučení, jak ji zvládnout
 • oba plné oficiální cvičné testy ITIL 4 Foundation AXELOS v angličtině s hodnotícím klíčem a podrobným zdůvodněním správných a nesprávných odpovědí
 • sylabus a design zkoušky
 • přístup na oficiální portál pro kandidáty certifikace zkušebního institutu
 • přístup k oficiálnímu výkladovému slovníku pojmů ITIL 4
 • oficiální elektronickou knihu "ITIL Foundation, ITIL 4 Edition" v angličtině
 • oficiální elektronické studijní podklady od PeopleCertu v angličtině
 • e-mailovou odbornou podporu při přípravě na mezinárodní certifikační zkoušku ITIL 4 Foundation od momentu úhrady kurzu až do absolvování školení
 • u prezenčních kurzů psací potřeby, obědy a občerstvení během kurzu
 • bezplatný přístup k našemu minikurzu PRINCE2 Agile Awareness, ve kterém se věnujeme sladění PRINCE2 s nejpoužívanějšími agilními rámci jakým je např. Scrum.


Jako vnitrofiremní kurzy nabízíme:

 • standardní verzi popsanou výše
 • verzi doplněnou o další podrobnosti, rady a pokyny pro aplikaci ITIL v praxi + její nácvik a tím rozšířenou na celkovou délku 40 hodin, tj. splňující podmínky pro získání dotace z programu POVEZ II až do výšky 85% z nákladů na školení.
 • nabízíme také půldenní "ochutnávkové" kurzy Úvod do ITIL, odpovídající prvnímu půldni běžného školení ITIL Foundation.

 

Kto vás bude školit?

Naše kurzy ITIL Foundation vedou naši zkušení akreditovaní trenéři ITIL 4.

Veřejné kurzy jsou v češtině/ slovenštině s použitím anglických materiálů i odborné terminologie. Vnitrofiremní kurzy na požádání realizujeme i čistě v angličtině.

Cena a možné slevy

Veřejný kurz ITIL Foundation stojí 7.100 Kč + DPH/ os. Trvá 2 dny, certifikační zkouška se píše po kurzu online, v termínu z nabídky zkušebního institutu.

Online certifikační zkouška AXELOS ITIL 4 Foundation stojí 12.700 Kč + DPH/ os. a pokus. V této ceně je zahrnuto vystavení elektronického certifikátu AXELOS zkušebním institutem - Examination Institute autorizovaným vlastníkem ITIL, tj. PeopleCert (za podmínky složení zkoušky).

 

Díky službě Take2 si za příplatek 2.000 Kč můžete objednat 2. pokus na zkoušce (online) s voucherem/ poukazem platným půl roku. Pokud máte o tuto službu zájem, je nutné si ji objednat spolu s kurzem.

Take2 si budete moci dokoupit i dodatečně, před absolvováním 1. pokusu zkoušky, přímo ze svého profilu zřízeného zkušebním institutem PeopleCert za 100 EUR (cena platná k 21.3.2023), úhrada bude v tomto případě možná pouze platební kartou.

 
Pro zaneprázdněné zkušené IT manažery, kteří se chtějí seznámit s ITIL 4 a připravit se na online certifikační zkoušku ITIL 4 Foundation v nejkratším možném čase, nabízíme i expresní kurzy ITIL 4 Foundation v individuálních termínech trvající 1 den, přičemž certifikační zkouška se píše později. Expresní kurzy ITIL 4 Foundation nabízíme jako jediní v ČR. Maximální počet účastníků expresního kurzu je 3. Cena expresního kurzu je 18.900 Kč + DPH na osobu.

 

V nabídce máme také cenově výhodný e-learningový kurz ITIL 4 Foundation

U tohoto kurzu studenti studují na základě předem připravených videopřednášek a studijních podkladů, bez nutnosti připojovat se ke kurzu přes aplikaci MS Teams/ Zoom/ Skype ve vybraném termínu, jako je to v případě virtuálního školení.

 

Pro možné množstevní slevy, zvýhodnění pro samoplátce apod. nás prosím kontaktujte na ondekova@potifob.com.

Všechny ceny jsou uvedeny bez DPH 21%, která bude přičtena a fakturována dle platných právních předpisů ČR. Ceny se vztahují na naše kurzy realizované v České republice. Platí naše všeobecné obchodní podmínky.

Záruka kvality, termínu, nejlepší ceny a udržení know-how

Záruka kvality:

Přestože poskytujeme jedinečnou záruku nejlepší ceny (viz níže), jsme si vědomi toho, že naše školení ITIL nejsou levné a mnozí případní zájemci si v duchu kladou otázky:

1.) "Co když navzdory poctivé přípravě certifikační zkoušku neudělám?"

2.) "Co když časem něco z naučeného zapomenu?"

Proto jako první v Česku i na Slovensku poskytujeme následující záruku kvality: Pokud si zakoupíte certifikační kurz ITIL POTIFOB, dodržíte všechny pokyny lektora včetně instrukcí pro předkurzovou přípravu, zúčastníte se celého kurzu, a přesto certifikační zkoušku ITIL Foundation nesložíte nebo si prostě budete chtít s časovým odstupem osvěžit znalosti, můžete daný kurz absolvovat ještě jednou bezplatně. A to do 2 let od jeho 1. absolvování.

Zaplatíte pouze za opakovanou zkoušku (jestli ji budete skládat), novou sadu školicích materiálů (jestli je požadujete), obědy a občerstvení.

 

Záruka nejlepší ceny:

Pokud kdekoliv jinde obdržíte výhodnější cenovou nabídku certifikačního kurzu ITIL Foundation realizovaného v České republice akreditovaného oprávněným mezinárodním akreditačním orgánem (tj. PEOPLECERT) a vedeného srovnatelně zkušeným lektorem a se srovnatelnými zárukami jako naše, překonáme ji - stačí nám ji předložit.

 

Záruka termínu konání kurzu:

Vážíme si času i peněz našich zákazníků. Proto Vám zaručujeme, že když se na daný termín školení ITIL Foundation závazně přihlásíte a včas uhradíte účastnické poplatky, kurz nezrušíme pro nedostatek účastníků nebo z jiných subjektivních příčin na naší straně.

 

Záruka udržení know-how:

Pokud Vám Váš zaměstnanec, který u nás absolvoval školení ITIL, dá výpověď z pracovního poměru, máte možnost využít naši garanci udržení know-how, což znamená, že Vaší společností nominovaný náhradník může absolvovat totéž školení zdarma.

Bližší informace o této záruce a podmínkách pro její uplatnění najdete v případě zájmu na podstránce Záruky.

 

Záruka fair play

Spokojenost a pohoda našich studentů je pro nás velice důležitá. Také chápeme, že v pracovním i osobním životě se můžou vyskytnout situace, kdy najednou potřebujete posunout termín Vašeho kurzu nebo se z jakéhokoli důvodu necítíte být na certifikační zkoušku dostatečně připraveni.

Proto jako zatím jediní na českém a slovenském trhu nabízíme férové podmínky posunutí kurzu i zkoušky ITIL.

Bližší informace o této záruce a podmínkách pro její uplatnění najdete v případě zájmu na podstránce Záruky.

 

Jak objednat?

Máte-li zájem o veřejný kurz:

V našem kalendáři kurzů zvolte termín a místo kurzu, které Vám vyhovuje. Pak klikněte na slovo "objednat" vedle něj. Data o Vámi zvoleném kurzu se automaticky přenesou do objednávkového formuláře. Pak stačí doplnit zbylé údaje a odkliknout odeslání objednávky.

Máte-li zájem o vnitrofiremní kurz:

Kontaktujte nás prosím s uvedením názvu školení, počtu osob, požadovaného místa konání a rámcového termínu.

Nejpozději v následující pracovní den Vám zašleme nabídku.