Přejít k hlavnímu obsahu
Menu

Příprava na certifikaci PMI-ACP®

 • Pracujete v oblasti projektového řízení, softwarového vývoje, řízení IT služeb nebo business managementu?
 • Máte již základní znalosti agilních rámců, technik a nástrojů, zejména Scrum, Kanban a Lean, chcete si procvičit jejich aplikaci při řízení projektů a dovědět se víc?
 • Chcete pracovat (víc) agilně?
 • Máte zájem složit mezinárodní certifikační zkoušku renomovaného Project Management Institute potvrzující Vaše dovednosti a znalosti v oblasti agilního řízení projektů?
 • Chcete získat prestižní titul PMI-ACP?

Pak je náš kurz Příprava na certifikaci PMI-ACP právě pro vás.

 

Popis kurzu Příprava na certifikaci PMI-ACP

Dvoudenní prezenční kurz s následným samostudiem podle od nás obdržených instrukcí a učebních materiálů tvořen vyváženou směsí výkladu a praktických cvičení. Vede ho náš zkušený česky mluvící trenér Ing. Štefan Ondek, PMP - akreditovaný trenér Agile Scrum, držitel certifikátů Agile Scrum Master a Product Owner, Professional Scrum Master (PSM I)PeopleCert Scrum Master II, PRINCE2 Agile Practitioner, PMI PMP a mnoha dalších. Obsah kurzu je v souladu s oficiálním sylabem Project Management Institute pro zkoušku PMI-ACP.

Kurz pokrývá přehled agilních přístupů jako Scrum, Kanban, Lean, extreme programming (XP), test-driven development (TDD) s důrazem na schopnost použít je. Je určen pro zájemce, kteří již mají znalosti Agile alespoň na úrovni Scrum Master I + základy agile.

 

Zkouška PMI-ACP

Project Management Institute je renomovaný mezinárodní zkušební institut s centrálou v USA a 50-letou tradicí a téměr milionem certifikovaných osob. Mj. vykonává i certifikační zkoušky Project Management Professional - PMP a Certified Associate in Project Management - CAPM.

PMI-ACP je nejrychleji rostoucí certifikací PMI s více než 23.000 certifikovanými (k 31.8.2018). Zkouška je closed book, má formu multiple choice testu. Obsahuje 120 otázek a trvá 3 hodiny. Píše se na počítači ve vybraných testovacích centrech Prometric, a to v angličtině. V anglickém jazyku jsou i všechny oficiální materiály PMI ke zkoušce a učebnice.

Podmínky připuštění ke zkoušce stanovené PMI jsou:

 • 2.000 h obecných zkušeností s prací v týmech na projektech (nemusí prokazovat držitelé platných certifikátů PMP a PgMP)
 • 1.500 h práce v agilních projektových týmech nebo s agilními metodikami (dodatečně k 2.000 h obecných projektových zkušeností)
 • 21 kontaktních hodin školení agilních praktik (splníte absolvováním našeho přípravného kurzu na certifikaci PMI-ACP).

Na samotnou zkoušku se je nutné přihlásit přímo u PMI. Absolvování přípravného kurzu není podmínkou. Nicméně ho z důvodu náročnosti zkoušky důrazně doporučujeme.

Zkoušku je možné absolvovat s mírným časovým odstupem po kurzu, který doporučujeme využít na samostudium přípravné příručky, učebnice a podle potřeby další doporučené literatury. Jako učebnici doporučujeme publikaci The PMI-ACP Exam - How to pass on your first try od autora jménem Andy Crowe.

Pro udržení certifikátu je pak nutné sbírat tzv. PDU - jednotky osobního rozvoje v oblasti agile, přičemž v každém 3-letém recertifikačním cyklu je nutné získat alespoň 30 PDU (tj. třeba absolvovat školení agile v trvání 30 h).

Předkurzová příprava

Účastníci kurzu Příprava na certifikaci PMI-ACP obdrží:

 • předkurzové instrukce, které Vám umožní kvalitně se na kurz připravit a vytěžit z něj maximum
 • plnobarevný účastnický manuál v angličtině
 • originální přípravnou příručku na zkoušku The PMI-ACP Exam: How To Pass On Your First Try, Iteration 3 od Andyho Crowa
 • elektronickou verzi oficiální "bible Scrumu" - Scrum Guide od Kena Schwabera a Jeffa Sutherlanda, "otců" Scrumu v češtině, angličtině a slovenštině
 • e-mailovou odbornou podporu při přípravě na kurz od momentu objednání
 • psací potřeby, obědy a občerstvení během kurzu
 • certifikát o absolvování využitelný např. pro získání PDU.

Od účastníků kurzu se kvůli kvalitní přípravě očekává, že kromě samotného školení věnují ještě před ním cca 3 hodiny přípravě dle našich instrukcí.

Doporučená příprava před kurzem:

 • ulehčuje pochopení učiva na samotném školení
 • zkracuje čas potřebný na samotné prezenční školení, díky čemu budete v práci "chybět" kratší dobu 
 • umožňuje Vám využít naši záruku kvality.

Všechny materiály a pokyny potřebné na přípravu na kurz jsou zahrnuté v jeho ceně. Zašleme Vám je neprodleně po obdržení zálohové platby.

 

Místo a termíny konání kurzů

Kurzy PMI-ACP nabízíme jako vnitrofiremní. Pokud máte zájem o nabídku vnitrofiremních školení PMI-ACP, kontaktujte nás prosím. Zájemcům o účast na veřejném kurzu dáváme do pozornosti naše obsahově velmi podobné školení Scrum Master II + Product Owner + PMI-ACP.

Speciální nabídka

Pokud si u nás současně objednáte naše kurzy Scrum Master I + základy Agile a Příprava na certifikaci PMI-ACP, platí zvýhodněná "balíčková" cena. Pro její využití nás prosím kontaktuje.

 

Záruka kvality, termínu, nejlepší ceny a udržení know-how

Záruka kvality:

Přestože poskytujeme jedinečnou záruku nejlepší ceny (viz níže), jsme si vědomi toho, že naše školení projektového řízení nejsou levné a mnozí případní zájemci si v duchu kladou otázku: "Co když časem něco z naučeného zapomenu?"

Proto jako první v Česku i na Slovensku poskytujeme následující záruku kvality: Pokud si koupíte kurz Příprava na certifikaci PMI-ACP POTIFOB, dodržíte všechny pokyny lektora včetně instrukcí pro předkurzovou přípravu, zúčastníte se celého kurzu a budete si chtít s časovým odstupem osvěžit znalosti, můžete daný kurz absolvovat ještě jednou bezplatně. A to do 2 let od jeho 1. absolvování.

 

Záruka termínu konání kurzu:

Vážíme si času i peněz našich zákazníků. Proto Vám zaručujeme, že když se na daný termín školení závazně přihlásíte a včas uhradíte účastnické poplatky, kurz nezrušíme ze subjektivních příčin na naší straně.

 

Záruka nejlepší ceny:

Pokud kdekoliv jinde obdržíte výhodnější cenovou nabídku obsahem i rozsahem srovnatelného kurzu Příprava na certifikaci PMI-ACP realizovaného v České republice vedeného srovnatelně zkušeným lektorem a se srovnatelnými zárukami jako naše, překonáme ji - stačí nám ji předložit.

 

Záruka udržení know-how:

Pokud Vám Váš zaměstnanec, který u nás absolvoval kurz Příprava na certifikaci PMI-ACP, dá výpověď z pracovního poměru, máte možnost využít naši garanci udržení know-how, což znamená, že Vaší společností nominovaný náhradník může absolvovat totéž školení zdarma.

Bližší informace o této záruce a podmínkách pro její uplatnění najdete v případě zájmu na podstránce Záruky.

 

Záruka fair play

Spokojenost a pohoda našich studentů je pro nás velice důležitá. Také chápeme, že v pracovním i osobním životě se můžou vyskytnout situace, kdy najednou potřebujete posunout termín Vašeho kurzu nebo se z jakéhokoli důvodu necítíte být na certifikační zkoušku dostatečně připraveni.

Proto jako zatím jediní na českém a slovenském trhu nabízíme férové podmínky posunutí kurzu.

Bližší informace o této záruce a podmínkách pro její uplatnění najdete v případě zájmu na podstránce Záruky.

 

Jak objednat?

Máte-li zájem o vnitrofiremní kurz:

Kontaktujte nás prosím s uvedením názvu školení, počtu osob, požadovaného místa konání a rámcového termínu. Nejpozději v následující pracovní den Vám zašleme nabídku.

 

Potřebujete poradit, který kurz je pro Vás nejvhodnější?

Kontaktujte nás prosím.