Přejít k hlavnímu obsahu
Menu

PRINCE2 Agile® Practitioner

Pro koho je kurz PRINCE2 Agile Practitioner a co přinese absolventům?

Tento certifikační kurz je vhodný pro projektové manažery a koordinátory, členy projektových výborů, vedoucí týmů, analytiky a všechny, kteří:

 • již používají PRINCE2 a chtějí ji umět kombinovat s agilními technikami
 • chtějí získat celosvětově platný certifikát PRINCE2 Agile Practitioner potvrzující jejich schopnost aplikovat PRINCE2 v agilním kontextu.

 

PRINCE2 Agile je rozšíření globálně nejpopulárnější metodiky projektového řízení PRINCE2, které ji propojuje s agilním přístupem.

Kombinuje flexibilitu agilních přístupů s jasně definovaným rámcem PRINCE2. Je tak nástavbou pro organizace a jednotlivce, kteří již metodiku PRINCE2 pro řízení projektů využívají a zároveň je láká agilní prostředí, které umožňuje rychle reagovat na neustále měnící se požadavky ze strany zákazníka při vývoji produktů.
PRINCE2 Agile je možné použít na všechny typy projektů. Funguje se známými agilními rámcemi a přístupy jako je Scrum, Kanban, Lean, XP (eXtreme Programming) a další.

 

Kurz PRINCE2 Agile Practitioner:

 • vysvětluje, jak kombinovat a vzájemně propojit metodiku PRINCE2 a agilní přístupy i rámce
 • připravuje na využívání standardu PRINCE2 Agile v praxi
 • připravuje na absolvování mezinárodní certifikační zkoušky PRINCE2 Agile Practitioner AXELOS® a získání stejnojmenného prestižního certifikátu agilního projektového manažera.

 

Před absolvováním kurzu je zapotřebí ovládat metodiku PRINCE2 na úrovni odpovídající PRINCE2 Foundation. Zároveň doporučujeme mít základní přehled o agilních rámcích jako Scrum a Kanban. Ten můžete získat např. absolvováním našeho kurzu Základy agile včetně Scrum. Druhou cestou k PRINCE2 Agile Pracititionerovi je nejdříve absolvovat kurz PRINCE2 Agile Foundation.

Pro připustění k certifikační zkoušce PRINCE2 Agile Practitioner je nutné být držitelem některého z těchto certifikátů:

Náš kurz PRINCE2 Agile Practitioner je akreditován zkušebním institutem - Examination Institute PEOPLECERT - jediným s oprávněním vlastníka PRINCE2 Agile, společnosti AXELOS Limited. Jsme strategickým partnerem AXELOS i PEOPLECERT.

 
Akreditované certifikační kurzy PRINCE2 v ČR realizujeme od července 2009. V ČR a na Slovensku jsme již připravili na certifikaci PRINCE2 více jak 3000 osob.
 
 

Co říkají studenti na naše kurzy PRINCE2 Agile?

    

Další video i textové reference naleznete na podstránce Reference.

 

Popis kurzu

Dvoudenní kurz PRINCE2 Agile Practitioner tvořen vyváženou směsí teorie a praktických cvičení. Přímo na jeho závěr mohou účastníci absolvovat oficiální mezinárodní certifikační zkoušku PRINCE2 Agile Practitioner a po jejím zvládnutí obdržet stejnojmenný prestižní certifikát projektového manažera.

 

Každý účastník našeho veřejného certifikačního kurzu PRINCE2 Agile obdrží:

 • podrobné předkurzové instrukce, které Vám umožní kvalitně se na kurz připravit a vytěžit z něj maximum
 • zevrubný popis certifikace
 • plný oficiální cvičný certifikační test PRINCE2 Agile Practitioner včetně hodnotících klíčů a podrobného zdůvodnění správných i nesprávných odpovědí
 • plnobarevný účastnický manuál v angličtině s procesním modelem PRINCE2
 • oficiální publikaci AXELOS® "PRINCE2 Agile Manual" (první tři kapitoly z této publikace si můžete stáhnout zde)
 • šablony všech 26 hlavních řídících produktů (dokumentů) PRINCE2 připravené pro použití ve Vašich projektech v angličtině nebo češtině
 • přístup k oficiálnímu anglicko-českému výkladovému slovníku PRINCE2
 • e-mailovou odbornou podporu při přípravě na kurz od momentu objednání
 • v případě virtuálního kurzu online konzultaci s trenérem - Ing. Štefanem Ondekem, PMP
 • přístup na oficiální portál zkušebního institutu pro kandidáty certifikace
 • psací potřeby, obědy a občerstvení během prezenčního kurzu

Od účastníků certifikačního kurzu PRINCE2 Agile se kvůli kvalitní přípravě na certifikační zkoušku očekává, že kromě samotného školení věnují ještě před ním 10-20 hodin přípravě dle našich instrukcí.

Tuto přípravu si je třeba rozložit minimálně na 1 týden před kurzem.

Předkurzová příprava

Důsledná příprava před kurzem:

 • výrazně ulehčuje pochopení učiva na samotném školení
 • odbourává značnou část případní nervozity z certifikační zkoušky
 • zkracuje čas potřebný na samotné prezenční školení PRINCE2 Agile, díky čemu budete v práci "chybět" kratší dobu 
 • zásadním způsobem zvyšuje pravděpodobnost úspěchu na certifikaci
 • Vám umožní s jistotou absolvovat certifikační zkoušku PRINCE2 Agile přímo na školení bez nutnosti dodatečné přípravy po něm a opětovné nepřítotomnosti v práci, čím šetří Váš čas i peníze (tuto možnost nenabízejí všichni poskytovatelé). Samozřejmě, v případě, že byste po absolvování kurzu necítili potřebou jistotu, umožníme Vám bezplatně si certifikační zkoušku odložit (ani tuto možnost nenabízejí všichni poskytovatelé).
 • umožňuje Vám využít naši záruku kvality.

Všechny materiály a pokyny potřebné na tuto přípravu jsou zahrnuté v ceně kurzu PRINCE2 Agile Practitioner a zašleme Vám je neprodleně po obdržení zálohové platby.

 

Certifikační zkouška PRINCE2 Agile Practitioner

Certifikační zkoušku PRINCE2 Agile Practitioner je možné absolvovat v angličtině. Literatura pro zkoušku je také v angličtině.

Poplatky za certifikační zkoušku PRINCE2 Agile Practitioner (1 pokus) a vystavení stejnojmenného prestižního elektronického mezinárodního certifikátu zkušebním institutem - examination institute oprávněným AXELOS Limited, vlastníkem PRINCE2 Agile (při úspěšném složení zkoušky) jsou zahrnuté v ceně kurzu. V případě zájmu o papírový certifikát ho je možné vystavit za doplatek.

Výsledek certifikační zkoušky Vám sdělíme hned po jejím uskutečnění a odeslání skenů odpovědných archů zkušebnímu institutu. Oficiální, podrobnější výsledky certifikační zkoušky s rozpisem % získaných bodů z možných za jednotlivé části zkoušky ("Coaching report") Vám zašle zkušební institut do 2 pracovních dnů po zkoušce. Do 3 pracovních dnů od absolvování zkoušky obdržíte oficiální elektronický certifikát o jejím složení vydaný oprávněným zkušebním institutem PRINCE2 Agile (v případě kladného výsledku).

Co se zkouší?

Certifikace PRINCE2 Agile Practitioner hodnotí, zda je kandidát schopen aplikovat standard PRINCE2 Agile na řízení jednoduchého projektu v prostředí podporujícím PRINCE2 a agilní rámce.

Kandidát musí prokázat schopnost aplikovat i přizpůsobovat standard PRINCE2 Agile tak, aby s její pomocí vyřešil zadání stanovená v případové studii a také odhalil a napravil případné chyby při aplikaci PRINCE2 Agile.

Úspěšní absolventi zkoušky získávají právo užívat prestižní titul PRINCE2 Agile Practitioner.

Pro kandidáty, kteří mají zdravotní postižení, platí při certifikaci určité úlevy. Jestli si chcete takovou úlevu uplatnit, je potřeba informovat nás o tom při objednání kurzu a na samotné školení si přinést příslušné lékařské potvrzení. Pro více informací nás kontaktujte.

Certifikace PRINCE2 Agile Practitioner platí 3 roky. Po jejích uplynutí je pro udržení certifikace potřebné absolvovat recertifikační zkoušku nebo nasbírat každý rok alespoň 20 bodů odborného rozvoje (CPD points) v rámci členství PRINCE2 AXELOS.

Na recertifikaci se mohou kandidáti připravit sami nebo Vás v případě zájmu připravíme my.

 

Místo konání kurzů a zkoušek PRINCE2 Agile Practitioner

Veřejné kurzy PRINCE2 Agile Practitioner pořádáme v kvalitních moderních prostorách v Praze, Bratislavě a příležitostně také v dalších městech. Jejich termíny najdete v kalendáři kurzů.

Podrobné informace o místě konání našich veřejných kurzů a certifikačních zkoušek PRINCE2 včetně příjezdových informací, GPS souřadnic najdete na podstránce Školící prostory.

Pokud máte zájem o nabídku vnitrofiremních školení PRINCE2, kontaktujte nás prosím.

 

Cena

Cena našich veřejných certifikačních kurzů projektového řízení PRINCE2 Agile Practitioner je 15.000 Kč na osobu. 

Certifikační zkouška AXELOS® PRINCE2 Agile Practitioner stojí dalších 8.100 Kč na osobu včetně certifikátu AXELOS (v případě složení zkoušky).

 

Díky službě Take2 si za příplatek 1.500 Kč můžete objednat 2. pokus na zkoušce v podobě online pokusu s voucherem/ poukazem platným půl roku. Pokud máte o tuto službu zájem, je nutné si ji objednat spolu s kurzem.

(Take2 si budete moci dokoupit i dodatečně, před absolvováním 1. pokusu zkoušky, přímo ze svého profilu zřízeného zkušebním institutem Peoplecert za 96 EUR (cena platná k 15.12.2020), úhrada bude v tomto případě možná pouze platební kartou.)

 

U prezenčních veřejných kurzů je v ceně také občerstvení, obědy, parkování a wi-fi připojení po dobu kurzu. U veřejných virtuálních kurzů je v ceně příplatek za dohled nad online zkouškou pracovníkem z mezinárodního certifikačního orgánu PeopleCert a půlhodinová konzultace na dálku s našim vedoucím trenérem Ing. Štefanem Ondekem, PMP, kterou můžete využít do 3 měsíců od objednání školení.

 

Všechny ceny jsou uvedeny bez DPH 21% a platné pro naše kurzy realizované v České republice. Platí naše obchodní podmínky.

 

Možné slevy

Při objednávce kurzů pro více osob, pro vnitrofiremní školení, samoplátce nabízíme slevy a zvýhodnění popsané na podstránce Slevy z cen našich kurzů PRINCE2.

Záruka kvality, termínu, nejlepší ceny a udržení know-how

Záruka kvality:

Přestože poskytujeme jedinečnou záruku nejlepší ceny (viz níže), jsme si vědomi toho, že naše školení nejsou levné a mnozí případní zájemci si v duchu kladou otázky:

1.) "Co když navzdory poctivé přípravě certifikační zkoušku neudělám?"

2.) "Co když časem něco z naučeného zapomenu?"

Proto jako první v Česku i na Slovensku poskytujeme následující záruku kvality: Pokud si zakoupíte certifikační kurz PRINCE2 Agile POTIFOB, dodržíte všechny pokyny lektora včetně instrukcí pro předkurzovou přípravu, zúčastníte se celého kurzu, a přesto certifikační zkoušku nesložíte nebo si prostě budete chtít s časovým odstupem osvěžit znalosti, můžete daný kurz absolvovat ještě jednou bezplatně. A to do 2 let od jeho 1. absolvování.

Zaplatíte pouze za opakovanou zkoušku (jestli ji budete skládat), novou sadu školicích materiálů (jestli je požadujete), obědy a občerstvení.

Mimochodem, dosavadní celková úspěšnost (tzv. pass rate) absolventů našich certifikačních kurzů na zkouškách PRINCE2 Foundation a Practitioner je 94% a u úrovně PRINCE2 Foundation přes 98%, přičemž jsme vedoucím poskytovatelem certifikačních kurzů PRINCE2 v Česku a na Slovensku s více než 3.000 absolventy. 

 

Záruka termínu konání kurzu:

Vážíme si čas i peníze našich zákazníků. Proto Vám zaručujeme, že když se na daný termín školení PRINCE2 Agile závazně přihlásíte a včas uhradíte účastnické poplatky, kurz nezrušíme pro nedostatek účastníků nebo z jiných subjektivních příčin na naší straně.

 

Záruka nejlepší ceny:

Pokud kdekoliv jinde obdržíte výhodnější cenovou nabídku certifikačního kurzu PRINCE2 Agile realizovaného v České republice akreditovaného oprávněným mezinárodním akreditačním orgánem (PEOPLECERT) a vedeného srovnatelně zkušeným lektorem a se srovnatelnými zárukami jako naše, překonáme ji - stačí nám ji předložit.

 

Záruka udržení know-how:

Pokud Vám Váš zaměstnanec, který u nás absolvoval školení, dá výpověď z pracovního poměru, máte možnost využít naši garanci udržení know-how, což znamená, že Vaší společností nominovaný náhradník může absolvovat totéž školení zdarma.

Bližší informace o této záruce a podmínkách pro její uplatnění najdete v případě zájmu na podstránce Záruky.

 

Záruka fair play

Spokojenost a pohoda našich studentů je pro nás velice důležitá. Také chápeme, že v pracovním i osobním životě se můžou vyskytnout situace, kdy najednou potřebujete posunout termín Vašeho kurzu nebo se z jakéhokoli důvodu necítíte být na certifikační zkoušku dostatečně připraveni.

Proto jako zatím jediní na českém a slovenském trhu nabízíme férové podmínky posunutí kurzu i zkoušky.

Bližší informace o této záruce a podmínkách pro její uplatnění najdete v případě zájmu na podstránce Záruky.

 

Jak objednat?

Máte-li zájem o veřejný kurz:

V našem kalendáři kurzů zvolte termín a místo kurzu, které Vám vyhovuje. Pak klikněte na slovo "objednat" vedle něj. Data o Vámi zvoleném kurzu se automaticky přenesou do objednávkového formuláře. Pak stačí doplnit zbylé údaje a odkliknout odeslání objednávky.

Máte-li zájem o vnitrofiremní kurz:

Kontaktujte nás prosím s uvedením názvu školení, počtu osob, požadovaného místa konání a rámcového termínu. Nejpozději v následující pracovní den Vám zašleme nabídku.

 

Potřebujete poradit, který kurz je pro Vás nejvhodnější?

Pak nás prosím kontaktujte:

Monika Ondeková, ředitelka pro prodej, ondekova@potifob.com, tel. +420 605 404 569.