Přejít k hlavnímu obsahu
Menu

PRINCE2® Practitioner e-learning a online zkouška

Co vám kurz přinese?

E-learningový kurz pokročilé úrovně PRINCE2 Practitioner:

 • procvičuje řízení projektů podle PRINCE2
 • připravuje na absolvování prestižní mezinárodní certifikační zkoušky PRINCE2 Practitioner AXELOS®, kterou si můžete ke kurzu objednat v online verzi. 
Před absolvováním kurzu PRINCE2 Practitioner je potřebné ovládat metodiku PRINCE2 na úrovni odpovídající PRINCE2 Foundation. Podmínkou pro připustění k certifikaci PRINCE2 Practitioner je buďto předešlé složení zkoušky PRINCE2 Foundation (absolvované po 1.1.2009) nebo prokázaní se platným certifikátem PMI PMP či CAPM resp. IPMA kterékoliv úrovně.
 

Pro koho je určený?

E-learningový kurz PRINCE2 Practitioner je vhodný pro projektové manažery a koordinátory, členy projektových výborů, uvedoucí týmů, analytiky, pracovníky projektového dohledu, zabezpečování kvality a všechny, kteří:

 • se chtějí procvičit v aplikování metodiky PRINCE2 na řízení svých projektů
 • chtějí získat prestižní, celosvětově uznávaný certifikát projektového manažera PRINCE2 Practitioner potvrzující jejich schopnost řídit projekty podle PRINCE2 a
 • dávají přednost e-learningovému kurzu před "klasickým".
 
 
Naše společnost POTIFOB, s.r.o. je vedoucí česká akreditovaná tréninková organizace - ATO PRINCE2 a jediná česká strategická ATO AXELOS Limited, vlastníka PRINCE2 a dalších globálních best practice standardů.
 
Video s návodem, jak zvládnout mezinárodní certifikační zkoušku PRINCE2 Practitioner, které je součástí e-learningového kurzu, pro Vás připravil vedoucí trenér POTIFOB Ing. Štefan Ondek, PMP - nejzkušenější akreditovaný trenér PRINCE2 v ČR, jeden z autorů oficiálních certifikačních zkoušek PRINCE2 6. edice Foundation AXELOS a oficiální reviewer PRINCE2 6. edice.
 
Česká verze e-learningu
PRINCE2 Practitioner e-learning CZ

 

Výhody e-learningového kurzu oproti prezenčnímu školení

 • možnost studovat kdekoliv a kdykoliv
 • vlastní tempo studia
 • možnost absolvovat online mezinárodní certifikační zkoušku v termínu a na místě dle vlastního výběru do roku od obdržení voucheru na zkoušku
 • nižší cena oproti prezenčnímu resp. virtuálnímu/ online kurzu

 

Každý účastník našeho e-learningového kurzu PRINCE2 Practitioner obdrží:

 • přístup na 1 rok do našeho na českém trhu unikátního e-learningového prostředí PRINCE2 Practitioner v češtině nebo angličtině
 • zevrubný popis certifikace a soubor osvědčených rad a doporučení, jak ji zvládnout
 • oba plné oficiální cvičné testy PRINCE2 Practitioner AXELOS se zdůvodněním odpovědí - česká i anglická verze
 • oficiální elektronické studijní podklady od PeopleCertu v angličtině
 • knihu PRINCE2 Précis (v pdf) - výtah nejdůležitějšího obsahu metodiky PRINCE2 od "praotce" PRINCE2 Colina Bentleyho v námi vyhotovené a jím autorizované české verzi
 • sylabus a design zkoušky
 • přístup k oficiálnímu anglicko-českému výkladovému slovníku PRINCE2
 • šablony všech 26 hlavních řídících produktů (dokumentů) PRINCE2 v češtině i angličtině připravené pro použití ve Vašich projektech
 • podrobný procesní model PRINCE2 v češtině nebo angličtině
 • e-mailovou odbornou podporu při přípravě na mezinárodní certifikační zkoušku PRINCE2 Practitioner od momentu úhrady kurzu až do absolvování zkoušky (fair-use policy)
 • balíček pro zpětnou kompatibilitu s 5. edicí PRINCE2 - soubor slidů 5. edice, které jsou v 6. edici jiné nebo nejsou vůbec a převodový slovníček změněných pojmů
 • konverzní balíček na 6. edici PRINCE2 - soubor slidů 6. edice, které jsou oproti předešlé nové nebo výrazně změněné, převodový slovníček změněných pojmů a aktualizované šablony hlavních řídících produktů
 • přístup na oficiální portál pro kandidáty certifikace zkušebního insititutu PeopleCert
 • bezplatný přístup k našemu minikurzu PRINCE2 Agile Awareness, ve kterém se věnujeme sladění PRINCE2 s nejpoužívanějšími agilními rámci jakým je např. Scrum.

Anglická verze e-learningu

PRINCE2 Practitioner e-learning AJ

 

Certifikační zkouška PRINCE2 Practitioner

Certifikační zkoušku PRINCE2 Practitioner je možné absolvovat online v češtině, angličtině nebo v jiném světovém jazyce. Voucher na zkoušku, který obdržíte od certifikačního orgánu, je platný 12 měsíců.

Spolu s voucherem obdržíte e-mailem detailní pokyny od certifikačního orgánu, jak se na zkoušku přihlásit a jak si vybrat termín. Ke zkoušce budete potřebovat počítač s kamerou (stačí zabudovaná) a přístupem na internet, kvůli dohledu na dálku přímo od certifikačního orgánu.

Základní literatura pro zkoušku - PRINCE2 manuál, tedy kniha "Managing Successful Projects with PRINCE2" je dostupná v angličtině a dalších rozšířených jazycích (s překladem PRINCE2 manuálu do češtiny se nepočítá). Pro přípravu na zkoušku v češtině je možné částečně využít knihy "PRINCE2 Précis" a "PRINCE2 pro řízení malých projektů".

PRINCE2 manuál je od 1.2.2022 součástí ceny online zkoušky PRINCE2 Foundation. Pokud publikaci nevlastníte, kontaktujte nás. Rádi vám ji zajistíme za příplatek. 

Poplatky za certifikační zkoušku PRINCE2 Practitioner (1 pokus) a vystavení stejnojmenného prestižního elektronického mezinárodního certifikátu zkušebním institutem - examination institute oprávněným AXELOS Limited, vlastníkem PRINCE2 (při úspěšném složení zkoušky) jsou zahrnuté v ceně kurzu.

Certifikační test má formu výběru z více možností, tzv. objective testing formát. Pokud ho budete psát v rodném jazyce, na jeho vypracování budete mít 2 hodiny a 30 minut. Pokud ho budete psát v jiném než rodném jazyce, na jeho vypracování budete mít 25 % času navíc, tedy 3 hodiny a 8 minut.

Anglická mutace zkoušky se skládá dle nové - 6. edice PRINCE2. Česká mutace je a bude i nadále k dispozici v 5. edici PRINCE2. Zkoušky 6. edice mají oproti předešlé výrazně jednodušší formát a menší počet otázek při stejné délce zkoušky. U certifikátů PRINCE2 6. edice je číslo edice uvedeno na certifikátu.

Předběžný výsledek certifikační zkoušky obdržíte krátce po jejím uskutečnění. Finální, podrobnější výsledky certifikační zkoušky s rozpisem % získaných bodů z možných za jednotlivé okruhy zkoušky Vám zašle zkušební institut do 3 pracovních dnů po zkoušce. Do 3 pracovních dnů od absolvování zkoušky obdržíte oficiální elektronický certifikát o jejím složení vydaný oprávněným zkušebním institutem PRINCE2 (v případě kladného výsledku).

Platnost certifikátů PRINCE2 Practitioner je časově omezena. Pro recertifikaci je nutné buď složit znovu plnou zkoušku Practitioner nebo si koupit od AXELOS "členství PRINCE2" ("PRINCE2 membership/ My PRINCE2") a každý rok v něm nasbírat dostatečný bodů neustálého odborného rozvoje (CPD points).

 

Co se zkouší?

Certifikace PRINCE2 Practitioner hodnotí, zda je kandidát schopen aplikovat metodiku PRINCE2 na řízení jednoduchého projektu v prostředí podporujícím PRINCE2.

Kandidát musí prokázat schopnost aplikovat i přizpůsobovat metodiku PRINCE2 tak, aby s její pomocí vyřešil zadání z oblasti řízení projektu stanovené v případové studii a také odhalil a napravil případné chyby pri její aplikaci.

Úspěšní absolventi zkoušky získavají právo užívat prestižní titul projektového manažera PRINCE2 Practitioner.

Pro účastníky kurzu PRINCE2, kteří mají zdravotní postižení, platí při certifikaci určité úlevy. Jestli si chcete takovou úlevu uplatnit, je potřeba to uvést do poznámky při objednání kurzu.

PRINCE2 6th Edition Practitioner certifikát Štefan Ondek

Cena

Cena e-learningového kurzu PRINCE2 Practitioner je 2.400 Kč na osobu.

Online certifikační zkouška AXELOS® PRINCE2 Practitioner stojí dalších 13.900 Kč na osobu a pokus včetně elektronického certifikátu o její složení (při úspěchu na zkoušce).

Díky službě Take2 si za příplatek 2.000 Kč můžete objednat 2. pokus na zkoušce ve formě online pokusu s voucherem/ poukazem platným půl roku. Pokud máte o tuto službu zájem, je nutné si ji objednat spolu s kurzem.

Take2 si budete moci dokoupit i dodatečně, před absolvováním 1. pokusu zkoušky, přímo ze svého profilu zřízeného zkušebním institutem PeopleCert za100 EUR (cena platná k 21.3.2023), úhrada bude v tomto případě možná pouze platební kartou.

 

Ke kurzu si můžete za 1.000 Kč objednat půlhodinovou konzultaci na dálku (Skype / WhatsApp / telefon), na níž dostanete odpovědi na Vaše doplňující otázky týkající se praktické aplikace PRINCE2 a přípravy na Vaši certifikační zkoušku. Vaším partnerem na konzultaci bude nejzkušenější česky mluvící akreditovaný trenér PRINCE2 - náš vedoucí trenér Ing. Štefan Ondek, PMP.
Konzultaci si můžete objednat spolu s kurzem přes objednávkový formulář nebo dodatečně e-mailem na ondekova@potifob.com. Absolvovat ji můžete do 3 měsíců od objednání. Konzultací si můžete objednat i několik.

 

Cena PRINCE2 publikací, které si můžete koupit spolu s kurzem:

 • PRINCE2 6. edice pro řízení malých projektů v češtině: 400 Kč
 • PRINCE2 5. edice pro řízení malých projektů v češtině: 400 Kč
 • Managing Successful Projects with PRINCE2 6th Edition v angličtině - v případě zájmu nás kontaktujte

Všechny ceny jsou uvedeny bez DPH 21% a platné pro kurzy objednané přes naši českou webovou stránku. Platí naše obchodní podmínky.

Samoplátcům máme možnost fakturovat bez DPH.

 

Záruka nejlepší ceny

Pokud kdekoliv jinde obdržíte výhodnější cenovou nabídku obdobného kurzu v českém/ slovenském jazyce, akreditovaného oprávněným mezinárodním akreditačním orgánem, vedeného srovnatelně zkušeným lektorem PRINCE2 a se srovnatelnými zárukami jako naše, překonáme ji - stačí nám ji předložit.

 

 

 

 

 

Pokud nám do14 dnů od obdržení přístupu oznámíte, že vám tento náš kurz nic nepřinesl, vrátíme vám jeho cenu. Tahle záruka platí za podmínky, že jste ještě nevyužili voucher na online mezinárodní certifikační zkoušku.

 

Jak objednat?

Pro objednání vyplňte náš objednávkový formulář.

Potřebujete poradit, který kurz je pro Vás nejvhodnější?

Kontaktujte nás prosím.