Přejít k hlavnímu obsahu
Menu

PRINCE2® Foundation e-learning a online zkouška

Co vám kurz přinese?

PRINCE2 Foundation Vám nabízíme jako e-learningový kurz této celosvětově nejpopulárnější metodiky projektového řízení.

Jeho účelem je:

 • objasnit filozofii, na níž je metodika PRINCE2 postavena
 • pomoci pochopit ji
 • kvalitně připravit na zvládnutí mezinárodní certifikace PRINCE2 Foundation AXELOS®.

Certifikační zkoušku budete absolvovat online, v termínu a na místě dle vašeho výběru. Její úspěšným absolvováním získáte platný mezinárodní certifikát potvrzující Vaši znalost PRINCE2.

Kurz PRINCE2 Foundation poskytuje také teoretický základ pro vyšší úroveň kurzu i certifikace - PRINCE2 Practitioner.

 

Kurz PRINCE2 Foundation Vám dá odpověď na následující otázky:

 • Jak efektivně řídit projekt?
 • Jak vybudovat a udržovat jeho organizaci tak, aby byli jasně rozděleny a efektivně vyváženy role a odpovědnosti?
 • Jak vytvořit zdůvodnění projektu (business case)?
 • Jak přizpůsobit metodiku PRINCE2 vašemu projektu?
 • A mnoho dalších.

 

Pro koho je e-learningový kurz PRINCE2 Foundation?

Kurz je vhodný pro projektové manažery, vedoucí týmů, projektové koordinátory, analytiky, pracovníky zabezpečování kvality a všechny, kdo:

 • řídí projekty nebo se na nich podílejí
 • chtějí poznat a pochopit metodiku PRINCE2
 • chtějí získat mezinárodní certifikát PRINCE2 Foundation AXELOS® potvrzující jejich znalosti PRINCE2 a
 • dávají přednost e-learningovému  kurzu před "klasickým".

 

Naše společnost POTIFOB, s.r.o. je vedoucí česká akreditovaná tréninková organizace - ATO PRINCE2, certifikovaný partner AXELOS Limited, vlastníka PRINCE2 a dalších global best practice standardů a zkušebního institutu PeopleCert, který je od 1.1.2018 jediným oprávněným zkušebním institutem PRINCE2. V Česku a na Slovensku jsme již připravili na certifikaci PRINCE2 víc než 3000 osob.

Naše kurzy PRINCE2 Foundation jsou akreditovány PeopleCertem.

Videa ve slovenštině, které jsou součástí e-learningového kurzu, pro Vás připravil vedoucí trenér POTIFOB Ing. Štefan Ondek, PMP - nejzkušenější akreditovaný trenér PRINCE2 v ČR, jeden z autorů oficiálních certifikačních zkoušek PRINCE2 6. edice Foundation AXELOS a oficiální reviewer PRINCE2 6. edice.

 

Výhody e-learningového kurzu oproti prezenčnímu školení

 • možnost studovat kdekoliv a kdykoliv
 • vlastní tempo studia
 • možnost absolvovat online mezinárodní certifikační zkoušku v termínu a na místě dle vlastního výběru do roku od obdržení voucheru na zkoušku
 • nižší cena oproti prezenčnímu resp. virtuálnímu/ online kurzu

 

Každý účastník našeho e-learningového certifikačního kurzu PRINCE2 Foundation obdrží:

 • přístup na 1 rok do našeho na českém trhu unikátního e-learningového prostředí PRINCE2 Foundation s interaktivními cvičnými testy v češtině nebo angličtině (dle Vašeho výběru), videonahrávkami kompletního výkladu lektora ve slovenštině a prezentací (na výběr česká, anglická a slovenská verze)
 • oficiální elektronickou publikaci Managing Successful Projects with PRINCE2 - PRINCE2 manuál v angličtině
 • oficiální elektronické studijní podklady od PeopleCertu v angličtině
 • knihu PRINCE2 Précis (v pdf) - výtah nejdůležitějšího obsahu metodiky PRINCE2 od "praotce" PRINCE2 Colina Bentleyho v námi vyhotovené a jím autorizované české verzi
 • zevrubný popis certifikace a soubor osvědčených rad a doporučení, jak ji zvládnout
 • oba plné oficiální cvičné testy PRINCE2 Foundation AXELOS (česko-anglická verze, slovensko-anglická verze nebo anglická verze - dle Vašeho výběru) s hodnotícím klíčem a podrobným zdůvodněním správných a nesprávných odpovědí (ostré online testy/ zkoušky jsou k dispozici jenom v jednojazyčné verzi - české, slovenské nebo anglické)
 • sylabus a design zkoušky
 • přístup k oficiálnímu anglicko-českému výkladovému slovníku PRINCE2
 • šablony všech 26 hlavních řídících produktů (dokumentů) PRINCE2 v češtině i angličtině připravené pro použití ve Vašich projektech
 • podrobný procesní model PRINCE2 v češtině nebo angličtině
 • e-mailovou odbornou podporu při přípravě na mezinárodní certifikační zkoušku PRINCE2 Foundation od momentu úhrady kurzu až do absolvování zkoušky (fair-use policy)
 • konverzní balíček na 6. edici PRINCE2 - soubor slidů 6. edice, které jsou oproti 5. edici nové nebo výrazně změněné, převodový slovníček změněných pojmů a aktualizované šablony hlavních řídících produktů
 • balíček pro zpětnou kompatibilitu s 5. edicí - soubor slidů 5. edice, které jsou v 6. edici jiné nebo nejsou vůbec a převodový slovníček změněných pojmů
 • přístup na oficiální portál pro kandidáty certifikace zkušebního institutu 
 • bezplatný přístup k našemu minikurzu PRINCE2 Agile Awareness, ve kterém se věnujeme sladění PRINCE2 s nejpoužívanějšími agilními rámci jakým je např. Scrum

Studentům ovládajícím angličtinu, zejména těm, kteří mají v úmyslu absolvovat navazující školení a zkoušku vyšší úrovně PRINCE2 Practitioner v angličtině, doporučujeme zvolit si anglickou verzi online zkoušky PRINCE2 Foundation. Originální anglická terminologie PRINCE2 je přesnější než její oficiální český překlad vydaný vlastníkem metodiky, který je použit v českých certifikačních testech PRINCE2. Dále, české testy jsou dostupné pouze podle starší - 5. edice PRINCE2.

Česká verze e-learningu

PRINCE2 Foundation e-learning

 

Anglická verze e-learningu

PRINCE2 Foundation e-learning AJ

 

Certifikace PRINCE2 Foundation

Po absolvování e-learningového kurzu PRINCE2 Foundation máte možnost absolvovat stejnojmennou mezinárodní certifikační zkoušku AXELOS. Zkoušku můžete absolvovat online na Vašem počítači v termínu a na místě dle Vašeho výběru s dohledem na dálku. Voucher na zkoušku, který obdržíte od certifikačního orgánu, je platný 12 měsíců.
Spolu s voucherem obdržíte e-mailem detailní pokyny od certifikačního orgánu, jak se na zkoušku přihlásit a jak si vybrat termín. Ke zkoušce budete potřebovat počítač s kamerou (stačí zabudovaná) a přístupem na internet, kvůli dohledu na dálku přímo od certifikačního orgánu.

Certifikační test má formu výběru z více možností, tzv. multichoice. 

Předběžný výsledek certifikační zkoušky se dozvíte hned po ní. Podrobnější výsledky certifikační zkoušky s rozpisem % získaných bodů z možných za jednotlivé okruhy zkoušky Vám zašle zkušební institut do 3 pracovních dnů po zkoušce. Do 3 pracovních dnů od absolvování zkoušky obdržíte (v případě kladného výsledku) také oficiální elektronický certifikát o její složení vydaný oprávněným zkušebním institutem PRINCE2. Elektronický certifikát je v ceně zkoušky.

vzor certifikátu P2F

Co hodnotí certifikace PRINCE2 Foundation?

Zda je kandidát schopen působit jako informovaný člen řídícího týmu projektu s použitím PRINCE2 v prostředí podporujícím tuto metodiku. Kandidát musí prokázat, že rozumí terminologii PRINCE2, ovládá principy PRINCE2 i jejich promítnutí do témat a procesů, zná účely jednotlivých řídících produktů PRINCE2.

 

V jakém jazyku je možné absolvovat certifikaci PRINCE2 Foundation?

Zkouška PRINCE2 Foundation se skládá podle přání účastníků v češtině, angličtině, slovenštině, němčině, francouzštině, španělštině nebo v jednom z dalších dostupných jazyků.

Těm studentům, kteří budou pokračovat i na úroveň PRINCE2 Practitioner a chtějí absolvovat zkoušku Practitioner v anglickém jazyce, doporučujeme přihlásit se na anglickou verzi zkoušky PRINCE2 Foundation.

Anglická mutace zkoušky se skládá dle nové - 6. edice PRINCE2. Česká mutace je nadále k dispozici v 5. edici PRINCE2. Zkoušky nové edice mají oproti předešlé menší počet otázek (60 oproti 75) při stejném trvání zkoušky. 

 

Trvání zkoušky

Když si vyberete certifikaci PRINCE2 Foundation v rodném jazyce, na vypracování testu budete mít 60 minut). Na vypracování certifikačního testu PRINCE2 Foundation v jiném než rodném jazyce budete mít 75 minut.

Tyto časy jsou předepsané vlastníkem metodiky PRINCE2 a jednotné pro všechny poskytovatele.

Účastníci kurzu, kteří mají zdravotní postižení, můžou při certifikačních zkouškách využít určité úlevy. Pokud si chcete takovou úlevu uplatnit, je potřeba informovat nás o tom při objednání kurzu (uvést do poznámky) a doložit příslušné lékařské potvrzení. Pro více informací o úlevách při certifikačních zkouškách PRINCE2 pro zdravotně postižené nás kontaktujte.

   

  Cena

  Cena samotného e-learningového kurzu PRINCE2 Foundation je 3.300 Kč na osobu.

  Online certifikační zkouška AXELOS® PRINCE2 Foundation stojí dalších 12.700 Kč na osobu a pokus včetně elektronického certifikátu o její složení (při úspěchu na zkoušce).

  Díky službě Take2 si za příplatek 2.000 Kč můžete objednat 2. pokus na zkoušce. Pokud máte o tuto službu zájem, je nutné si ji objednat spolu s kurzem.

  Take2 si budete moci dokoupit i dodatečně, před absolvováním 1. pokusu zkoušky, přímo ze svého profilu zřízeného zkušebním institutem PeopleCert za 100 EUR (cena platná k 21.3.2023), úhrada bude v tomto případě možná pouze platební kartou.

   

  Ke kurzu si můžete za 1.000 Kč objednat půlhodinovou konzultaci na dálku (Skype / WhatsApp / telefon), na níž dostanete odpovědi na Vaše doplňující otázky týkající se PRINCE2 a přípravy na Vaši certifikační zkoušku. Vaším partnerem na konzultaci bude nejzkušenější česky mluvící akreditovaný trenér PRINCE2 - náš vedoucí trenér Ing. Štefan Ondek, PMP.
  Konzultaci si můžete objednat spolu s kurzem přes objednávkový formulář nebo dodatečně e-mailem na ondekova@potifob.com. Absolvovat ji můžete do 3 měsíců od objednání. Konzultací si můžete objednat i několik.

   

  Cena PRINCE2 publikací, které si můžete koupit spolu s kurzem:

  • PRINCE2 6. edice pro řízení malých projektů v češtině: 400 Kč
  • PRINCE2 5. edice pro řízení malých projektů v češtině: 400 Kč

  Všechny ceny jsou uvedeny bez DPH 21% a platné pro kurzy objednané přes naši českou webovou stránku. Platí naše všeobecné obchodní podmínky.

  Samoplátcům máme možnost fakturovat bez DPH.

   

  Záruka nejlepší ceny

  Pokud kdekoliv jinde obdržíte výhodnější cenovou nabídku obdobného kurzu v českém/ slovenském jazyce, akreditovaného oprávněným mezinárodním akreditačním orgánem, vedeného srovnatelně zkušeným lektorem PRINCE2 a se srovnatelnými zárukami jako naše, překonáme ji - stačí nám ji předložit.

  Pokud nám do 14 dnů od obdržení přístupu oznámíte, že vám tento náš kurz nic nepřinesl, vrátíme vám jeho cenu. Tato záruka platí za podmínky, že jste nevyužili voucher na online mezinárodní certifikační zkoušku.

   

  Jak objednat?

  Pro objednání vyplňte náš objednávkový formulář.

   

  Potřebujete poradit, který kurz je pro Vás nejvhodnější?

  Kontaktujte nás prosím.