Přejít k hlavnímu obsahu
Menu

Recertifikace PRINCE2® Practitioner

Blíží se datum expirace Vašeho certifikátu PRINCE2 Practitioner a chcete se kvalitně připravit na recertifikaci?

V tom případě Vám nabízíme recertifikační kurz PRINCE2, v rámci kterého můžete složit samotnou certifikační zkoušku.

Obsah kurzu je stejný jako u školení PRINCE2 Practitioner. Pod vedením zkušeného akreditovaného trenéra absolvujete důkladnou přípravu na zkoušku. Praktickými cvičeními v skupinách si procvičíte také aplikaci PRINCE2 na reálných projektech.

Na školení si můžete "přinést" Váš vlastní projekt a vyzkoušet si správnou aplikaci PRINCE2 na něm. V programu kurzu je také vyčleněn prostor pro zodpovězení Vašich dotazů ke zkoušce i k praktickému využití PRINCE2 ve Vaší organizaci.

Jako první v ČR vedeme všechny naše veřejné kurzy PRINCE2 podle nejnovější 6. edice PRINCE2. 

Pro obnovu certifikátu je nutné složit plnou zkoušku PRINCE2 Practitioner.

 

PRINCE2 recertifikace

Každý účastník našeho přípravného kurzu na recertifikaci PRINCE2 Practitioner od nás dostane:

 • podrobné předkurzové instrukce, které Vám umožní kvalitně se na kurz připravit a vytěžit z něj maximum
 • zevrubný popis certifikace a soubor osvědčených rad a doporučení, jak ji zvládnout
 • 2 plné oficiální cvičné certifikační testy PRINCE2 Practitioner včetně hodnotících klíčů a podrobného zdůvodnění správných i nesprávných odpovědí
 • sylabus a design zkoušky
 • účastnický manuál PRINCE2 POTIFOB v češtině nebo angličtině (dle Vašeho výběru) s cvičnými certifikačními testy a podrobnou přehledovou procesní mapou PRINCE2
 • přístup na 1 rok do našeho e-learningového prostředí PRINCE2 Practitioner v češtině nebo angličtině (dle Vašeho výběru)
 • přístup k oficiálnímu anglicko-českému výkladovému slovníku PRINCE2
 • šablony všech 26 hlavních řídících produktů (dokumentů) PRINCE2 připravených na použití pro řízení Vašich projektů v angličtině nebo češtině
 • e-mailovou odbornou podporu při přípravě na kurz od momentu objednání až do jeho absolvování
 • balíček pro zpětnou kompatibilitu s 5. edicí PRINCE2 - soubor slidů 5. edice, které jsou v 6. edici jiné nebo nejsou vůbec a převodový slovníček změněných pojmů
 • konverzní balíček na 6. edici - soubor slidů 6. edice, které jsou oproti předešlé nové nebo výrazně změněné, převodový slovníček změněných pojmů a aktualizované šablony hlavních řídících produktů
 • přístup na oficiální portál PeopleCertu (od 1.1.2018 jediného zkušebního institutu Axelos), který je nezbytný pro registraci na zkoušku a získání pravého elektronického certifikátu (papírovou verzi certifikátu lze přiobjednat za příplatek). Na online zkoušku, ke které Vám zašleme voucher, je potřebné se registrovat v systému PeopleCertu.
 • jediný pravý a platný mezinárodně uznávaný certifikát AXELOS,  v případě objednání a úspěšného složení zkoušky
 • psací potřeby, obědy a občerstvení během prezenčního kurzu
 • bezplatný přístup k našemu minikurzu PRINCE2 Agile Awareness, ve kterém se věnujeme sladění PRINCE2 s nejpoužívanějšími agilními rámci jakým je např. Scrum
 • pdf publikaci PRINCE2 Précis - shrnutí klíčových pojmů PRINCE2

 

Od účastníků přípravného kurzu na recertifikaci PRINCE2 se kvůli kvalitní přípravě na recertifikační zkoušku očekává, že kromě samotného školení věnují ještě před ním cca 20 hodin přípravě dle našich instrukcí. Tuto přípravu si je třeba rozložit dle možností na 2 týdny, minimálně na 1 týden před kurzem.

Důsledná příprava před kurzem:

 • Vám umožní vytěžit z prezenčního resp. virtuálního/ online školení maximum
 • odbourává značnou část případní nervozity z online recertifikační zkoušky
 • zkracuje čas potřebný na samotné prezenční resp. virtuální/ online školení na 1 den, díky čemu budete v práci "chybět" kratší dobu
 • zásadním způsobem zvyšuje pravděpodobnost úspěchu na recertifikaci
 • umožňuje Vám využít naší záruku kvality (viz dole).

Všechny materiály a pokyny potřebné na přípravu jsou zahrnuté v ceně kurzu a zašleme Vám je neprodleně po obdržení zálohové platby.

 

Certifikační zkouška PRINCE2 Practitioner

Certifikační zkoušku PRINCE2 je možné absolvovat v angličtině podle 6. edice PRINCE2 nebo v češtině podle 5. edice PRINCE2.

Základní literatura - publikace Managing Successful Projects with PRINCE2 - zkráceně "PRINCE2 manuál" je dostupná v angličtině a dalších rozšířených jazycích (s překladem PRINCE2 manuálu do češtiny se nepočítá).

Zkoušky v 6. edici mají oproti 5. edici výrazně jednodušší formát a menší počet otázek při stejné délce zkoušky.

Certifikace hodnotí, zda je kandidát stále schopen aplikovat metodiku PRINCE2 na řízení jednoduchého projektu v prostředí podporujícím PRINCE2. Kandidát musí prokázat schopnost aplikovat i přizpůsobovat metodiku PRINCE2 tak, aby s její pomocí vyřešil zadání z oblasti řízení projektu stanovené v případové studii a také odhalil a napravil případné chyby pri její aplikaci.

Pro kandidáty recertifikace PRINCE2, kteří mají zdravotní postižení, platí při zkoušce určité úlevy. Jestli si chcete takovou úlevu uplatnit, je potřeba informovat nás o tom. Pro více informací nás v případě zájmu kontaktujte.

 

Úspěšní absolventi zkoušky získávají právo užívat prestižní titul projektového manažera PRINCE2 Practitioner.

 

Místo konání přípravných kurzů na recertifikaci PRINCE2 a recertifikačních zkoušek

Veřejné prezenční recertifikační kurzy PRINCE2 pořádáme v Praze nebo v Malinově u Bratislavy. Konají se ve stejných termínech jako certifikační kurzy PRINCE2. Kurzy můžete absolvovat i ve virtuální verzi.

Jejich termíny najdete v kalendáři kurzů.

Podrobné informace o místě konání našich veřejných kurzů a certifikačních zkoušek PRINCE2 najdete na podstránce Školící prostory.

Pokud máte zájem o nabídku vnitrofiremních školení PRINCE2, kontaktujte nás prosím.

 

Cena

Cena našeho veřejného prezenčního resp. virtuálního/ online recertifikačního kurzu PRINCE2 Practitioner je 11.300 Kč . 

Certifikační zkouška PRINCE2 Practitioner stojí dalších 8.700 Kč na osobu, včetně elektronického certifikátu AXELOS

Všechny ceny jsou uvedeny na osobu, bez DPH 21% a platné pro naše kurzy realizované v České republice a na Slovensku. Platí naše obchodní podmínky.

 

Termíny veřejných recertifikačních kurzů PRINCE2 najdete v našem kalendáři kurzů.

Všechny termíny jsou garantované.

 

V nabídce máme také náš cenově výhodnější e-learningový kurz PRINCE2 Practitioner

 

Možné slevy

Při objednávce veřejných kurzů pro více osob, pro samoplátce a u vnitrofiremních kurzů nabízíme slevy a zvýhodnění popsané na podstránce Slevy z cen našich kurzů PRINCE2.

 

Záruka kvality, termínu, nejlepší ceny a udržení know-how

Záruka kvality:

Přestože poskytujeme jedinečnou záruku nejlepší ceny (viz níže), jsme si vědomi toho, že naše školení PRINCE2 ani ostatních metodik projektového řízení nejsou levné a mnozí případní zájemci si v duchu kladou otázky:

1.) "Co když navzdory poctivé přípravě recertifikační zkoušku neudělám?"

2.) "Co když časem něco z naučeného zapomenu?"

Proto jako první v České republice i na Slovensku poskytujeme následující záruku kvality: Pokud si zakoupíte certifikační kurz PRINCE2 POTIFOB, dodržíte všechny pokyny lektora včetně instrukcí pro předkurzovou přípravu, zúčastníte se celého kurzu, a přesto recertifikační zkoušku PRINCE2 nesložíte, nebo si prostě budete chtít s časovým odstupem osvěžit znalosti, můžete daný kurz absolvovat ještě jednou bezplatně. A to do 2 let od jeho 1. absolvování.

Zaplatíte pouze za opakovanou zkoušku (jestli ji budete skládat), novou sadu školicích materiálů (jestli je budete požadovat), obědy a občerstvení během prezenčního kurzu.

Mimochodem, dosavadní celková úspěšnost (tzv. pass rate) absolventů našich certifikačních kurzů na zkouškách PRINCE2 Foundation a Practitioner je 94% a u úrovně PRINCE2 Foundation skoro 98%, přičemž jsme vedoucím poskytovatelem certifikačních kurzů PRINCE2 v České republice a na Slovensku s více než 3.500 absolventy.

 

Záruka termínu konání kurzu:

Vážíme si čas i peníze našich zákazníků. Proto Vám zaručujeme, že když se na daný termín recertifikačního školení PRINCE2 závazně přihlásíte a včas uhradíte účastnické poplatky, kurz nezrušíme pro nedostatek účastníků nebo z jiných subjektivních příčin na naší straně.

 

Záruka nejlepší ceny:

Pokud kdekoliv jinde obdržíte výhodnější cenovou nabídku akreditovaného recertifikačního kurzu PRINCE2, realizovaného v České republice, se srovnatelnými zárukami jako naše, překonáme ji - stačí nám ji předložit.

 

Záruka udržení know-how:

Pokud Vám Váš zaměstnanec, který u nás absolvoval recertifikační školení projektového řízení PRINCE2, dá výpověď z pracovního poměru, máte možnost využít naši garanci udržení know-how, což znamená, že Vaší společností nominovaný náhradník může absolvovat totéž školení zdarma. Bližší informace o této záruce a podmínkách pro její uplatnění najdete na podstránce Záruky.

 

Záruka fair play

Spokojenost a pohoda našich studentů je pro nás velice důležitá. Také chápeme, že v pracovním i osobním životě se můžou vyskytnout situace, kdy najednou potřebujete posunout termín Vašeho kurzu.

Proto jako zatím jediní na českém a slovenském trhu nabízíme férové podmínky posunutí kurzu PRINCE2.

Bližší informace o této záruce a podmínkách pro její uplatnění najdete na podstránce Záruky.

 

Jak objednat?

Máte-li zájem o veřejný kurz:

V našem kalendáři kurzů si zvolte termín a místo kurzu, které Vám vyhovuje. Pak klikněte na slovo "objednat" vedle něj. Data o Vámi zvoleném kurzu se automaticky přenesou do objednávkového formuláře. Pak stačí doplnit zbylé údaje a odkliknout odeslání objednávky.

Máte-li zájem o vnitrofiremní kurz:

Kontaktujte nás prosím s uvedením názvu školení, počtu osob, požadovaného místa konání a rámcového termínu. Nejpozději v následující pracovní den Vám zašleme nabídku.

 

Potřebujete poradit, který kurz je pro Vás nejvhodnější?

Kontaktujte nás prosím.

Naše společnost POTIFOB, s.r.o. je vedoucí česká akreditovaná tréninková organizace - ATO PRINCE2. Recertifikační kurzy PRINCE2 vedou naši zkušení akreditovaní trenéři PRINCE2, obvykle přímo vedoucí trenér Ing. Štefan Ondek, PMP.

V České republice a na Slovensku jsme již připravili na certifikaci a recertifikaci PRINCE2 víc než 3.500 osob.

Jejich vybrané reference naleznete zde.