Přejít k hlavnímu obsahu
Menu

Zkrácení platnosti všech certifikátů PeopleCert na 3 roky!

Změny v certifikaci ITIL, PRINCE2, PRINCE2 Agile

PeopleCert, monopolní dodavatel certifikačních zkoušek ITIL®, PRINCE2® a PRINCE2 Agile® a 100% vlastník společnosti AXELOS - držitele práv duševního vlastnictví k nim rozhodl, že zpětně zkracuje platnost všech certifikátů na tři roky od data uvedeného na certifikátu a všechny nové certifikáty bude vydávat už jen s tříletou platností.

Držitelům certifikátů vydaných do 30.6.2020 dává PeopleCert termín do 1.7.2023 na obnovu certifikátu.

Po marném uplynutí lhůty pro prodloužení certifikátu bude při jejich záznamu v registru úspěšných kandidátů uvedeno, že pro sladění daného certifikátu s novými pravidly certifikace je potřebné si certifikát obnovit.

Nově PeopleCert nabízí všem, kteří si do 30.6.2023 včetně koupí roční členství „AXELOS Membership“, prodloužení certifikátů o 3 roky od data koupě členství.

Od zpětného zkrácení platnosti certifikátů, zejména těch, které byly původně vystaveny jako doživotně platné, se důrazně distancujeme. Rovněž se distancujeme od tohoto schématu "kupte si prodloužení platnosti Vašich certifikátů". Obojí je v hrubém rozporu s našimi firemními hodnotami a misí. Proto v současnosti zásadně přehodnocujeme další spolupráci s PeopleCertem.

Výše uvedené informace publikujeme jako službu pro naše zákazníky, kteří u nás v minulosti absolvovali přípravné kurzy a certifikační zkoušky standardů AXELOS.

Zároveň si vás dovolujeme informovat, že připravujeme rozšíření našeho portfolia o kurzy, které nejsou závislé na společnosti PeopleCert. Uvedeme je na trh v nejbližších týdnech a měsících.