Přejít k hlavnímu obsahu
Menu

Kdo jsme a jak Vám můžeme pomoci?

Pomáháme Vám úspěšně řídit projekty, služby, vývoj produktů a změny.

 

Kurzy a certifikace agile - Scrum, DevOps aj.

Jsme vedoucí poskytovatel kurzů Scrum Master I + základy Agile, Scrum Master II + Product Owner + PMI-ACP a DevOps s akreditací DASA, EXIN a PeopleCert a PRINCE2 Agile® Foundation na českém trhu.

 

Kurzy a certifikace PRINCE2®

Jsme vedoucí poskytovatel kurzů a certifikace projektového řízení PRINCE2 a PRINCE2 Agile na českém, slovenském a maďarském trhu.

Držíme nejvyšší úroveň PRINCE2 akreditace - akreditovaná tréninková organizace (ATO) PRINCE2. Jsme certifikovaný partner AXELOS, vlastníka PRINCE2 a dalších global best practice standardů i strategický partner PeopleCert - od 1.1.2018 jediného zkušebního institutu PRINCE2.

PRINCE2 školíme již od 6.7.2009, kdy byly celosvětově spuštěny kurzy a certifikace podle 5. edice PRINCE2. Od té doby do 31.12.2022 jsme uskutečnili 844 certifikačních kurzů PRINCE2 (512x PRINCE2 Foundation, 332x PRINCE2 Practitioner a Re-registration) i stovky dalších školení, odborných seminářů, přednášek a workshopů o projektovém řízení, kterých se zúčastnilo přes 4 500 posluchačů. Jako první v ČR realizujeme kurzy PRINCE2 podle nejnovější - 6. edice PRINCE2.

Jako první jsme vytvořili a při výuce úspěšne využíváme českou a slovenskou akreditovanou verzi školících materiálů PRINCE2, s pomocí kterých již zvládlo certifikační zkoušky víc než 2 500 absolventů našich kurzů.

Neméně úspěšní jsou naši studenti, kteří se rozhodli pro anglickou verzi materiálů: dosavadní úspěšnost absolventů našich certifikačních kurzů PRINCE2 na zkouškách je 93,4% a u úrovně PRINCE2 Foundation 97,4%.

Vedoucí trenér POTIFOB - Ing. Štefan Ondek, PMP je nejzkušenější akreditovaný trenér PRINCE2 v ČR. Tuto mezinárodní akreditaci drží již od 1. května 2009. Od té doby vyškolil a připravil na certifikaci PRINCE2 téměř 4 000 profesionálů z Česka, Slovenska, Dánska, Maďarska, Německa, Nizozemska, Velké Británie a mnoha dalších zemí.

Školení a příprava na certifikace projektového řízení IPMA® a NSK

Nabízíme i přípravné kurzy na certifikaci odborníků na projektové řízení dle IPMA a NSK.

 

Kurzy a certifikace řízení služeb a architektury - ITIL®, TOGAF®, VeriSM

Jako první v ČR poskytujeme školení VeriSM - nového standardu řízení služeb. Jsme poskytovatelem kvalitních certifikačních kurzů a zkoušek ITIL - globálně nejpopulárnějšího standardu pro řízení IT služeb - na českém a slovenském trhu. Realizujeme kurzy ITIL 4 Foundation, Úvod do ITIL 4 a kurzy ITIL 4 na míru. Disponujeme akreditací tréninkové organizace (ATO) ITIL PeopleCert - od 1.1.2018 jediného zkušebního institutu ITIL. Nabízíme i školení TOGAF L1 i L2 s možností certifikace Open Group.

 

Poradenství v řízení projektů, programů, portfolií, změn a služeb

Potřebujete poradit, jak udržitelně zvýšit efektivnost Vašich projektů, dostat pod kontrolu rizika, termíny, rozpočty, ulevit přetíženým zdrojům...? Pak by Vás mohli zajímat naše poradenské služby.

Poradenství v projektovém a programovém řízení

Naše akreditace a certifikáty

Držíme nejvyšší úroveň akreditace PRINCE2, Agile Scrum a ITIL: jsme akreditovaná tréninková organizace, partner AXELOS® a PeopleCert.

Naše kurzy PRINCE2 Foundation, PRINCE2 Practitioner i ITIL 4 Foundation jsou akreditovány zkušebním institutem PeopleCert. ​​Scrum Master I + základy Agile a Scrum Master II + Product Owner jsou akreditovány EXIN. Kromě toho jsme akreditovanou zkušební organizací EXIN, díky čemu máme oprávnění realizovat certifikační zkoušky ze širokého portfolia tohoto renomovaného zkušebního institutu. 

Používáme systém řízení kvality podle normy ISO 9001.

 

Naši trenéři a konzultanti

Disponujeme týmem zkušených lokálních i zahraničních trenérů a konzultantů projektového řízení s bohatou praxí s vedením rozsáhlých i menších projektů v oblasti ICT, finančních služeb, poradenství i v dalších odvětvích. Naši trenéři a konzultanti drží množství osobních akreditací a certifikací: Agile Scrum a VeriSM Accredited Trainer, ITIL, PRINCE2, PRINCE2 Agile a AgileSHIFT Approved Trainer, PMI PMP, PRINCE2, PRINCE2 Agile a MoP Practitioner, MSP Advanced Practitioner (ekvivalent PMI PgMP a IPMA A), Agile Scrum Master a Product Owner, Certified ScrumMaster, Professional Scrum Master (PSM I), COBIT 5, IPMA B, ITIL Expert, CSI, MALC, OSA, Practitioner, SO, SS a Foundation a jiné. Víc informací o nich najdete na samostatné podstránce.

Naše hodnoty

 • odbornost
 • pružnost
 • špičková kvalita
 • férovost
 • návratnost investicí
 • dodržování vedoucích globálních standardů

 

Vedení společnosti

 

Ing. Štefan Ondek, PMP

managing partner, vedoucí trenér

Štefan Ondek - managing partner a hlavní trenér PRINCE2, PMI, TOC

Projektovým řízením se zabývá od roku 1997 a školí ho od roku 1999. Akreditovaný trenér PRINCE2 (již od 1.5.2009), PRINCE2 Agile (již od vzniku tohoto standardu), ITIL 4 Foundation, EXIN Agile Scrum Foundation, Master, Product Owner, DevOps Foundation a Fundamentals 3.0 a VeriSMJeden z autorů otázek certifikačních zkoušek PRINCE2 6th Edition Foundation AXELOS. Odborný korektor standardů PRINCE2 7, PRINCE2 6th Edition, PMI PMBOK Guide 7th a 6th Edition, The Standard for Program Management 4th Edition i The Standard for Portfolio Management 4th Edition.

Je certifikovaný senior projektový manažer a programový manažer. Drží certifikáty Agile Scrum Master a Product Owner, Professional Scrum Master (PSM I), Scrum Master II, P3.express Practitioner, PMI PMP, PRINCE2 a PRINCE2 Agile Practitioner, AgileSHIFT, ITIL 4 DPI, DevOps, ITIL 4, Managing Benefits, MoP® - Management of Portfolios, MoV® - Management of Value, MSP - Managing Successful Programmes, P3O® - Portfolio, Programme & Project Offices a VeriSM Foundation, TOCICO Certificate of Achievement.

Disponuje dlouholetými zkušenostmi s řízením projektů, programů a portfolií v odvětvích informačních i telekomunikačních technologií, bankovnictví a manažerského poradenství. Výběr z projektů, které vedl resp. se podílel na jejich vedení, je uveden níže.

Vede školení projektového řízení pro profesionály a ty, kteří se jimi chtějí stát - zejména kurzy PRINCE2 Foundation a PRINCE2 Practitioner, PRINCE2 Agile FoundationScrum Master I + základy Agile, Scrum Master II + Product Owner + PMI-ACP, DevOps Foundation a VeriSM. Již připravil na certifikaci PRINCE2, PMI, agile, Scrum aj. přes 3000 kandidátů z České republiky, Slovenska, Maďarska, Velké Británie a desítek dalších zemí.

Poskytuje také poradenství v projektovém managementu, např. při zavádění projektového řízení a budování projektových kanceláří.

Dále je:

 • subject matter expertem AXELOS pro standardy PRINCE2, PRINCE2 Agile, MSP, MoP i P3O
 • subject matter expertem EXIN pro Agile Scrum, DevOps a VeriSM
 • členem revew panelu DASA
 • aktivním členem Project Management Institute - PMI, vedoucí globální asociace profesionálů v oblasti projektového řízení.

Přednáší a vystupuje na odborných akcích zaměřených na projektové a agilní řízení v České republice, na Slovensku i jinde. V této oblasti řízení také aktivně publikuje. Mj. je autorem bezplatných e-booků Průvodce řízením projektů a Zvládněte mezinárodní certifikační zkoušky s lehkostí. Výběr z jeho dalších článků, prezentací a vystoupení najdete zde.

Na profesionální úrovni ovládá anglický, český, německý i slovenský jazyk.

Vybrané projekty:

 • řízení projektu implementace nové verze hlavního (core) systému VÚB banky na zpracování úvěrů, úvěrových příslibů a zabezpečení úvěrů včetně migrace a konverze produkčních dat

 • řízení projektu naplánování přípravy VÚB banky na zavedení eura jako národní měny

 • řízení projektu úpravy a rozšíření dodané funkcionality core systému VÚB banky v oblasti zabezpečení úvěrů včetně migrace a konverze produkčních dat

 • vybudování projektové kanceláře (PMO) společnosti Slovak Telekom (T-Com)

 • poradenství pro řízení programu eSlovakia, společné iniciativy Ministerstva školství SR a Slovak Telekom (T-Com) na podporu internetizace Slovenska

 • zavedení systému projektového řízení pro českou a slovenskou pobočku mezinárodní IT společnosti

Kontakt

e-mail: ondek@potifob.com

www.linkedin.com/in/stefanondek

 

Ing. Monika Ondeková

partnerka, mentor a kouč

Ing. Monika Ondeková

Partnerka skupiny společností POTIFOB včetně české POTIFOB, s.r.o.

Je držitelkou certifikátů projektového a programového řízení PRINCE2, MSP, MoP i P3O Foundation, řízení hodnoty MoV Foundation, Agile Scrum Foundation a schváleným invigilatorem (dohledem nad certifikačními zkouškami) PRINCE2, ITIL a EXIN.

Je také certifikovaným business a life koučem. Plynule ovládá angličtinu, češtinu a slovenštinu.

Kontakt

e-mail: ondekova@potifob.com, tel.: +420 605 838 126

www.linkedin.com/in/monikaondekova