Přejít k hlavnímu obsahu
Menu

Kdo jsme a jak Vám můžeme pomoci?

Pomáháme Vám úspěšně řídit projekty, služby, vývoj produktů a změny.

 

Kurzy a certifikace agile - Scrum, DevOps aj.

Jsme vedoucí poskytovatel kurzů Scrum Master I + základy Agile, Scrum Master II + Product Owner + PMI-ACP a DevOps s akreditacemi DASA a EXIN.

 

Kurzy a certifikace projektového řízení

Jsme vedoucí poskytovatel certifikačních kurzů projektového řízení na českém a slovenském trhu. Jsme první a zatím jediný akreditovaný poskytovatel školení P3.express v České republice a na Slovensku. Rovněž jsme oficiální ambasador P3.express pro Česko a Slovensko.

Uskutečnili jsme již více než 900 certifikačních kurzů projektového řízení podle vedoucích mezinárodních standardů, metodik a systémů a řadu dalších školení, odborných seminářů, přednášek a workshopů o projektovém řízení, kterých se zúčastnilo více než 7 900 posluchačů.

Vedoucí trenér POTIFOB – Ing. Štefan Ondek, PMP je 1. a zatím jediný akreditovaný trenér P3.express v ČR. Byl také jedním z prvních akreditovaných trenérů PRINCE2 v ČR (od 1.5.2009 do 31.12.2023.). Na mezinárodní certifikace projektového řízení připravil více než 6 000 profesionálů z Česka, Slovenska, Dánska, Nizozemska, Maďarska, Německa, Velké Británie a mnoha dalších zemí.

 

Kurzy a certifikace řízení služeb a architektury - ITSM, VeriSM, TOGAF®

Jsme poskytovatelem kvalitních certifikačních kurzů a zkoušek řízení IT služeb (ITSM) podle normy ISO 20 000 s akreditacemi EXIN a Professional Designations (jako první v ČR) a školení ITSM na míru. Stejně jako první na v Česku poskytujeme školení VeriSM – univerzálního standardu řízení služeb.

Nabízíme i školení TOGAF L1 i L2 s možností certifikace Open Group.

 

Poradenství v řízení projektů, programů, portfolií, služeb a vývoje produktů

Kromě školení pomáháme našim zákazníkům dobře řídit projekty, programy, portfolia, služby a vývoj produktů i formou poradenství. Více informací o našich poradenských službách naleznete na podstránce poradenské služby.

Poradenství v projektovém a programovém řízení

Naše akreditace a certifikáty

Držíme nejvyšší úroveň akreditace Agile Scrum, DevOps, ITSM, P3.express a VeriSM: jsme akreditovaná tréninková organizace/ akreditovaný tréninkový partner - ATO/ATP certN, DASA, EXIN a Professional Designations.

Používáme systém řízení kvality podle normy ISO 9001.

 

Naši trenéři a konzultanti

Disponujeme týmem zkušených lokálních i zahraničních trenérů a konzultantů projektového řízení s bohatou praxí s vedením rozsáhlých i menších projektů v oblasti ICT, finančních služeb, poradenství i v dalších odvětvích. Naši trenéři a konzultanti drží množství osobních akreditací a certifikací: Agile Scrum, ITSM, P3.express a VeriSM Accredited Trainer, Agile Business Professional, Agile Scrum Foundation, Master a Product Owner, Professional Scrum Master (PSM I), COBIT 5, IPMA B, ITIL 4 Managing Professional, ITIL Expert, P3.express, PRINCE2 a PRINCE2 Agile Practitioner,  PMI PMP, MSP, MoP a P3O Foundation a jiné. Víc informací o nich najdete na samostatné podstránce.

Naše hodnoty

 • odbornost
 • pružnost
 • špičková kvalita
 • férovost
 • návratnost investicí
 • dodržování vedoucích globálních standardů

 

Vedení společnosti

 

Ing. Štefan Ondek, PMP

managing partner, vedoucí trenér

Štefan Ondek - managing partner a vedoucí trenér PRINCE2, PMI, TOC

Projektovým řízením se zabývá od roku 1997 a školí ho od roku 1999. 1. akreditovaný trenér P3.express v ČR a SR (od 25.9.2023), PRINCE2 (od 1.5.2009 do 31.12.2023), PRINCE2 Agile (od vzniku tohoto standardu do 31.12.2023), EXIN Agile Scrum Foundation, Master, Product Owner, DevOps Foundation, Fundamentals 3.0, Coach a Portfolio management, ITSM s akreditacemi EXIN i Professional Designations, VeriSM. Odborný korektor standardů PMI PMBOK Guide 7th a 6th Edition, PRINCE2 7, PRINCE2 6th Edition, The Standard for Program Management 4th Edition i The Standard for Portfolio Management 4th Edition.

Je certifikovaný senior projektový manažer a programový manažer. Drží certifikáty Agile Business Professional, Scrum Master a Product Owner, Professional Scrum Master (PSM I), Scrum Master II, P3.express, PRINCE2 a PRINCE2 Agile Practitioner, PMI PMP, AgileSHIFT, ITIL 4 DPI, DevOps, ITIL 4, Managing Benefits, MoP® - Management of Portfolios, MoV® - Management of Value, MSP - Managing Successful Programmes, P3O® - Portfolio, Programme & Project Offices a VeriSM Foundation, TOCICO Certificate of Achievement a další.

Disponuje dlouholetými zkušenostmi s řízením projektů, programů a portfolií v odvětvích informačních i telekomunikačních technologií, bankovnictví a manažerského poradenství. Výběr z projektů, které vedl resp. se podílel na jejich vedení, je uveden níže.

Vede školení projektového i agilního řízení a service managementu pro profesionály a ty, kteří se jimi chtějí stát - zejména kurzy P3.express, Scrum Master I + základy Agile, Scrum Master II + Product Owner + PMI-ACP, DevOps Foundation a VeriSM. Již připravil na certifikace agile, DevOps, ITSM, P3.express, PMI, PRINCE2, Scrum aj. přes 6000 kandidátů z České republiky, Slovenska, Maďarska, Velké Británie a mnoha dalších zemí.

Poskytuje také poradenství v projektovém managementu, řízení služeb, agilních a digitálních transformacích organizace.

Dále je:

 • spoluaoutorem českého a vedoucím autorem slovenského překladu P3.express
 • subject matter expertem EXIN pro Agile Scrum, DevOps a VeriSM
 • členem revew panelu a portfolio boardu DASA
 • aktivním členem Project Management Institute - PMI, vedoucí globální asociace profesionálů v oblasti projektového řízení.

Přednáší a vystupuje na odborných akcích zaměřených na projektové a agilní řízení v České republice, na Slovensku i jinde. V této oblasti řízení také aktivně publikuje. Mj. je autorem bezplatných e-booků Průvodce řízením projektů a Zvládněte mezinárodní certifikační zkoušky s lehkostí. Výběr z jeho dalších článků, prezentací a vystoupení najdete zde.

Na profesionální úrovni ovládá anglický, český, německý i slovenský jazyk.

Vybrané projekty:

 • řízení projektu implementace nové verze hlavního (core) systému VÚB banky na zpracování úvěrů, úvěrových příslibů a zabezpečení úvěrů včetně migrace a konverze produkčních dat

 • řízení projektu naplánování přípravy VÚB banky na zavedení eura jako národní měny

 • řízení projektu úpravy a rozšíření dodané funkcionality core systému VÚB banky v oblasti zabezpečení úvěrů včetně migrace a konverze produkčních dat

 • vybudování projektové kanceláře (PMO) společnosti Slovak Telekom (T-Com)

 • poradenství pro řízení programu eSlovakia, společné iniciativy Ministerstva školství SR a Slovak Telekom (T-Com) na podporu internetizace Slovenska

 • zavedení systému projektového řízení pro českou a slovenskou pobočku mezinárodní IT společnosti

Kontakt

e-mail: ondek@potifob.com

www.linkedin.com/in/stefanondek

 

Ing. Monika Ondeková

partnerka pro prodej

Ing. Monika Ondeková

Absolvovala inženýrské studium na Podnikovohospodářské fakultě Ekonomické Univerzity v Bratislavě, vzdělávací pobyt na Universite Neuchâtel (Švýcarsko), různá školení i tréninky v oblasti manažerských a měkkých dovedností (soft skills), projektového řízení, budování a rozvoje podnikání, vztahů s veřejností, webdesignu, SEO, PPC, koučinku, účetnictví a správy společnosti.

Je držitelkou certifikátů projektového a programového řízení P3.express Practitioner, RINCE2, MSP, MoP i P3O Foundation, řízení hodnoty MoV Foundation, Agile Scrum Foundation a schváleným invigilatorem (dohledem nad certifikačními zkouškami) EXIN.

Je také certifikovaným business a life koučem. Plynule ovládá angličtinu, češtinu a slovenštinu. Domluví se také francouzsky.

Kontakt

e-mail: ondekova@potifob.com, tel.: +420 605 838 126

www.linkedin.com/in/monikaondekova