Přejít k hlavnímu obsahu
Menu

P3.express

Co je P3.express?

P3.express je minimalistický, praktický systém řízení projektů podporovaný Evropskou unií. Je snadné se ho naučit, používat a učit.

P3.express je otevřený a bezplatný, s licencí Creative Commons.

Je kompatibilní s PRINCE2®, PMBOK® Guide a dalšími rozšířenými metodami, standardy a rámci.

Proč P3.express?

Protože i přes existenci základních systémů, jako jsou PRINCE2® a PMBOK® Guide, mnohé projekty probíhají intuitivně, bez pomoci strukturovaného systému řízení projektů. Je tomu tak proto, že základní standardy, přestože jsou neocenitelné, jsou poměrně komplexní a jejich přizpůsobení vašemu konkrétnímu projektu může vyžadovat mnoho úsilí.

Zde přichází na řadu minimalistický systém řízení projektů P3.express.

 

Jak funguje P3.express?

​P3.express používá cyklický systém, aby byly aktivity jednodušší a pravidelnější. Obsahuje měsíční, týdenní a denní cykly, z nichž každý je zaměřen na jeden aspekt řídících činností.

Kromě cyklů je na začátku skupina aktivit ke spuštění projektu a na konci skupina k ukončení projektu.

Nakonec je zde skupina řídících aktivit po projektu, která se spustí po dokončení projektu na vyhodnocení přínosů.

Vedle procesů existují 4 řídicí dokumenty (Project Description, Deliverables Map, Follow-Up Register a Health Register) a několik rolí.

P3.express je plně popsán v online manuálu, který je k dispozici zdarma, také ve slovenštině. Manuál si můžete bezplatně stáhnout, používat a s jeho využitím tvořit další díla.

 

Stručné představení standardu P3.express - webinář

 

Naše kurzy P3.express

Naše kurzy P3.express trvají 2 dny. Můžete se jich zúčastnit virtuálně/ online nebo osobně. Sestávají z vyvážené směsi teorie, diskusí a 8 praktických cvičení s využitím případové studie, jakož i oficiální výukové prezentace vydané P3.express.

Obsahem kurzu je:

 1. rámcový přehled P3.express
 2. iniciace projektu
 3. měsíční iniciace
 4. týdenní management
 5. denní management
 6. měsíční uzávěrka
 7. uzávěrka projektu
 8. poprojektový management
 9. téměř univerzální principy projektů - NUPP
 10. přizpůsobování
 11. interakce P3.express s jinými úrovněmi řízení a přístupy k vývoji (agilní, vodopádový, hybridní)
 12. kodex chování
 13. certifikační program

 

Co od nás dostanete

 • podrobné předkurzové instrukce, které vám umožní se na kurz i online mezinárodní certifikační zkoušku P3.express Practitioner (pokud se pro ní rozhodnete) co nejlépe připravit
 • oficiální elektronickou příručku/ manuál věnovaný standardu P3.express v angličtině i češtině
 • oficiální elektronické studijní podklady pro přípravu na kurz i online zkoušku v angličtině (papírové studijní podklady, které jsou shodné s elektronickými, jsou k dispozici za příplatek)
 • oficiální elektronický e-learning P3.express v angličtině
 • oficiální elektronické cvičné testy, které vám umožní se na online zkoušku P3.express Practitioner lépe připravit
 • design a sylabus zkoušky P3.express Practitioner
 • e-mailovou odbornou podporu při přípravě na kurz, od momentu úhrady za školení až po jeho absolvování (fair-use policy)
 • voucher na online zkoušku P3.express Practitioner, pokud se pro ní rozhodnete
 • přístup na oficiální portál pro kandidáty certifikace zkušebního institutu
 • přímo od certifikačního orgánu možnost bezplatně si zopakovat online zkoušku v případě, že vám chybí 1%/ spravidla 1 bod do úspěšného složení zkoušky

 

Chcete získat také certifikát P3.express Practitioner?

Po naučení se P3.express můžete absolvovat zkoušku a stát se certifikovaným P3.express Practitionerem. Tato zkouška je zaměřena spíše na vaši schopnost řídit projekty než na zkoušení teoretických informací.

Od kandidátů, kteří jsou certifikováni, se očekává, že budou schopni řídit reálné projekty nebo přispívat k jejich řízení efektivním a strukturovaným způsobem pomocí P3.express.

Zkouška a certifikát jsou tedy srovnatelné s PRINCE2 Practitioner, PMI PMP® a IPMA C, ale samotná zkouška je jednodušší a na rozdíl od posledních dvou jmenovaných nevyžaduje dokladování praxe.

Zkouška se píše výlučně online (přes webový prohlížeč, přičemž si nepotřebujete instalovat žádný software). Od mezinárodního certifikačního orgánu obdržíte voucher/ poukaz, který vám bude platit 1 rok. Online zkoušku si můžete napsat kdykoli, v rámci platnosti vašeho voucheru, nerezervujete si konkrétní den ani hodinu. Na zkoušku nedohlíží pracovník z certifikační autority, webkamera tak není potřebná.

Formát zkoušky je vícenásobný výběr (multiple choice s jednou případně více správnými odpověďmi) se 70 otázkami za max. 99 minut. Pro úspěšné absolvování zkoušky potřebujete získat skóre 67 % nebo vyšší. Od kandidátů je rovněž požadováno, aby přijali tzv. "kodex chování", se kterým se seznámí přímo na školení.

Zkouška je zatím dostupná pouze v angličtině, ovšem obsahuje funkci jazykové pomoci, která poskytuje automatický přibližný překlad otázek i odpovědí do téměř libovolného cílového jazyka včetně češtiny.

Překlad je na velmi slušné úrovni, přičemž si jej máte možnost vyzkoušet již během cvičné zkoušky, která se nachází na stejné platformě jako ostrá zkouška.

Pokud by vám náhodou chybělo 1%/ spravidla 1 bod k úspěšnému složení zkoušky, certifikační orgán vám poskytne bezplatný voucher na další pokus.

 

Neexistuje žádná certifikace na úrovni Foundation.

Kurz můžete absolvovat i bez zkoušky.

 

Platnost certifikátu

Certifikáty jsou platné doživotně, ale uvádí se na nich rok vydání, kupř. „P3P-2024“.

Doporučuje se každý rok si certifikát obnovovat opětovným složením zkoušky podle nejnovější verze P3.express. Obnova certifikátu je dobrovolná a je zdarma, pokud držitel složí novou zkoušku do 5 měsíců následujícího kalendářního roku. Pro tento účel obdrží poukaz na online zkoušku od certifikačního orgánu.

Pokud kandidát na opakované zkoušce neuspěje, jeho původní, doživotně platný certifikát, zůstává v platnosti.

Co říkají o školení jeho absolventi

„Děkuji za kvalitní školení, které splnilo má očekávání a dokonce je místy i předčilo. Líbilo se mi srovnání a přehled jiných metodik  a také informování o různých nástrojích vhodných pro jednotlivé aktivity. Školitel byl výborný a vše fungovalo bez problémů i přesto, že jsem se přihlásil na poslední chvíli. Přeji Vám ještě mnoho spokojených žáků a úspěšné kurzy." Marian Urban

„Děkuji za kurz, byl velice zajímavý a jako obvykle i příjemný. Moc děkuji Monice za velkou pomoc při řešení problému s exspirací certifikace Prince2. Vaše podpora účastníkům kurzů opravdu funguje i mnoho let po jejich absolvování." Tomáš Trtílek

„Pro mě to bylo zopakování PRINCE2 systému, protože P3.express vnímám jako velmi podobný, jen ve zjednodušené formě. A také tam byly nové úhly pohledu na problematiku projektového managementu i na základě zkušeností dalších účastníků kurzu. Jak jsem zmiňovala, pro mě je to nejen o samotném obsahu kurzu (ten bych si uměla i sama přečíst a naučit se na certifikaci), ale je to  také o propojení s dalšími lidmi a o diskusích, které vnímám jako velmi přínosné." Jana

„Chci ještě jednou poděkovat za kurz, který se nesl v příjemném duchu. Prostor školení (Malinovo) i trenér (Stefan Ondek, PMP) byli výborní. Doufám, že budu mít ještě možnost v budoucnu absolvovat nějaký jiný kurz u Vás." Tamás Csibri

 

      

 

Místo a termíny konání

Naše kurzy realizujeme jako veřejné a vnitrofiremní, virtuální/ online i prezenční formou.

Termíny veřejných kurzů P3.express najdete v našem kalendáři kurzů, přes který si je můžete objednat.

 

Pokud máte zájem o nabídku vnitrofiremních školení P3.express na míru, kontaktujte nás prosím.

Informace o místě konání našich veřejných kurzů naleznete na podstránce Školící prostory.

 

Cena

Cena našich veřejných kurzů P3.express je od 12 500 Kč na osobu (zvýhodněná cena platí při objednávkách do 30.6.2024). V ceně kurzů jsou zahrnuty všechny potřebné školicí materiály ke kurzu (v angličtině).
 
Cena certifikační zkoušky P3.express Practitioner, při její koupi spolu s kurzem, je dalších 3 950 Kč na osobu.
 
Kurz můžete absolvovat i bez zkoušky.

Příplatek za prezenční formu u veřejného kurzu je 1 250 Kč na osobu. Zahrnuje občerstvení, obědy, parkování a wi-fi připojení během kurzu.

 
Při přihlášení většího počtu osob z jedné organizace na veřejný kurz poskytujeme množstevní slevy. Pro jejich výši nás prosím kontaktujte s uvedením požadovaného počtu vyškolených osob, běhů kurzu, rámcových termínů a Vašich kontaktních údajů.
 
Pro cenovou nabídku vnitrofiremních kurzů nás prosím kontaktujte. Zašleme vám ji nejpozději do 2 pracovních dnů.

 

Všechny ceny jsou uvedeny bez DPH 21% a platné pro naše kurzy realizované v České republice. Platí naše všeobecné obchodní podmínky.

Záruka kvality

Přestože poskytujeme jedinečnou záruku nejlepší ceny (viz níže), jsme si vědomi toho, že naše školení ani kurzy ostatních metodik/ rámců projektového řízení nejsou levné a mnozí potenciální zájemci si v duchu kladou otázky:

1.) "Co když navzdory poctivé přípravě certifikační zkoušku neudělám?"

2.) "Co když časem zapomenu něco z naučeného"?

Proto jako zatím jediní V České republice poskytujeme následující záruku kvality: Zakoupíte-li si certifikační kurz P3.express, dodržíte všechny naše pokyny včetně instrukcí pro předkurzovou přípravu, zúčastníte se celého kurzu a přesto certifikační zkoušku P3.express Practitioner nesložíte nebo si prostě budete chtít s časovým odstupem osvěžit znalosti, můžete daný kurz absolvovat ještě jednou bezplatně (virtuální kurz si můžete zopakovat také jako prezenční). A to do 6 měsíců od jeho 1. absolvování. Hradíte pouze opakovanou zkoušku (pokud ji budete absolvovat), nový soubor papírových školících materiálů (pokud je budete požadovat), obědy a občerstvení během prezenčního kurzu.

 
Záruka termínu konání kurzu

Vážíme si času i peněz našich zákazníků. Proto Vám zaručujeme, že když se na daný termín závazně přihlásíte a včas uhradíte účastnické poplatky, kurz nezrušíme kvůli nedostatku účastníků či z jiných subjektivních příčin na naší straně.

Od vzniku společnosti jsme nezrušili ani jeden z našich kurzů s přihlášenými účastníky.

 

Záruka nejlepší ceny

Pokud kdekoli obdržíte výhodnější cenovou nabídku certifikačního kurzu P3.express, realizovaného v České republice, se srovnatelnými zárukami jako naše a vedeného srovnatelně zkušeným lektorem, překonáme ji - stačí nám ji předložit.

Tuto záruku Vám můžeme poskytnout díky tomu, že POTIFOB je největší poskytovatel certifikačních kurzů na slovenském i českém trhu, díky čemuž dosahujeme úspor z rozsahu. Naše nákladové výhody přenášíme na zákazníky.

 

Záruka udržení know-how

Pokud Vám Váš zaměstnanec, který u nás absolvoval certifikační školení P3.express, dá výpověď z pracovního poměru, máte možnost využít naší garance udržení know-how, což znamená, že Vaší společností nominovaný náhradník může absolvovat totéž školení ZDARMA. Stačí, když nám předložíte výpověď zaměstnance, který u nás absolvoval předmětný kurz.

Nárok na opakování kurzu platí po dobu 6 měsíců od prvního absolvování kurzu. Termín opakovaného kurzu si je třeba domluvit alespoň 15 kalendářních dnů předem. Vybrat si můžete z kteréhokoli otevřeného veřejného kurzu uvedeného v kalendáři školení.

Za účastníka školení uhradíte jen obědy, občerstvení (v případě účasti na prezenčním kurzu) a poplatek za certifikační zkoušku (pokud ji bude daný účastník absolvovat). Předpokládá se, že účastník použije papírové studijní materiály, které Vaší společnosti zůstaly po původním účastníkovi (pokud jste si objednali i jejich papírovou verzi). V případě, že papírové materiály ve Vaší firmě nezůstaly, poskytneme Vám náhradní za nákladovou cenu. Elektronické materiály obdrží účastník kurzu bezplatně.

Pokud Vámi vybraný termín obsadí účastníci, kteří jdou na kurz poprvé a nevyužívají při tom garanci udržení know-how, budeme vašeho zaměstnance kontaktovat a nabídneme mu další termín.

 

Záruka fair play

Spokojenost a pohoda našich studentů je pro nás velmi důležitá. Rovněž chápeme, že v pracovním i osobním životě se mohou vyskytnout situace, kdy si nečekaně potřebujete posunout termín Vašeho kurzu.

Proto jako zatím jediní na slovenském a českém trhu nabízíme férové ​​podmínky posunutí kurzu P3.express:

1.) Posunutí Vašeho veřejného certifikačního kurzu, o které požádáte alespoň 11 dní před jeho začátkem, je zcela bezplatné. Neklademe žádné podmínky, nemusíte nám nic vysvětlovat – stačí nás požádat o posunutí kurzu. Můžete jej poté absolvovat v některém z našich následujících veřejných termínů školení ve stejném městě - v případě prezenční účasti.

2.) Posunutí Vašeho veřejného certifikačního kurzu, o které požádáte méně než 11, ale nejméně 1 pracovní den před jeho začátkem, Vás bude stát jen 2 500 Kč + DPH/ os. a kurz plus naše skutečně vzniklé náklady související s posunutím. Opět neklademe žádné podmínky, nemusíte nám nic vysvětlovat – stačí nás požádat o posunutí kurzu. Můžete jej poté absolvovat v některém z našich následujících veřejných termínů školení ve stejném městě - v případě prezenční účasti.

Potřebujete poradit, který kurz je pro Vás nejvhodnější?

Kontaktujte nás prosím.