Přejít k hlavnímu obsahu
Menu

Hledáte jednodušší, volně dostupnou alternativu k PRINCE2®? P3.express je tady!

Hledáte jednodušší, volně dostupnou alternativu k PRINCE2®? P3.express je tady!

P3.express je neproprietární, tedy volně použitelný a šiřitelný minimalistický systém projektového řízení. Je kompatibilní s vedoucími standardy PRINCE2, PMI PMBOK Guide a IPMA ICB, podporován Evropskou unií a postavený tak, abyste ho mohli začít používat hned po seznámení se s ním.

 

Jeho manuál je volně dostupný na stránce https://p3.express/manual/v2/ - již také v slovenštině na https://p3.express/sk/manual/v2/.

Má jen 45 stran, takže je opravdu minimalistický a snadno pochopitelný. Je volně dostupný pod licencí Creative Commons Attribution. To znamená, že ho můžete bezplatně používat, sdílet a upravovat pro komerční nebo nekomerční účely, včetně např. vytváření vlastních metodik či směrnic projektového řízení, školení atp. aniž byste žádali o povolení. Stačí uvést zdroj a dát jasně najevo, zda byl obsah změněn nebo ne. Podle výše uvedené licence nelze tyto svobody (práva) v budoucnu odvolat.

K dispozici je také volně dostupný e-learningový kurz.

 

Dle P3.express sa můžete certifikovat. Certifikace je také minimalistická: existuje a bude existovat jen jedna úroveň - Practitioner, srovnatelná například. s PRINCE2 Practitioner.

Certifikaci provádí mezinárodní zkušební institut Van Haren Group. Zkoušku absolvujete online a stojí jen 159,95 € (při koupi spolu s naším kurzem P3.express pouze 158 €). Za 49,95 € si můžete koupit "pojištění" 2. pokusu (ceny jsou bez DPH).

Na certifikátu je uveden rok vydání. Certifikát platí doživotně, avšak doporučuje se každý rok si jej obnovovat opětovným složením zkoušky podle nejnovější verze P3.express. Obnova certifikátu je za symbolický administrativní poplatek, pokud držitel složí zkoušku nově do 15 měsíců od předchozího absolvování zkoušky (k tomuto účelu obdrží poukaz na online zkoušku)..

 

Hledáte ještě menší systém pro mikroprojekty s 1-7 členy? Pak je pro vás micro.P3.express - "malý bratr" P3.express. Rovněž bezplatný, uvolněný pod stejnou licencí Creative Commons.

 

Jako první uvádíme na český trh kurzy P3.express s živým lektorem ve slovenštině (s anglickými oficiálními materiály).

První proběhne již 6.-7.9.2023.
 

Uváděcí cena kurzu je 4.900 Kč + DPH na osobu.

Ke kurzu si můžete koupit i certifikační zkoušku za 3.870 Kč + DPH.

Také si můžete koupit kurz bez zkoušky nebo zkoušku bez kurzu.