Přejít k hlavnímu obsahu
Menu

Hledáte jednodušší, volně dostupnou alternativu k PRINCE2®? P3.express je tady!

Hledáte jednodušší, volně dostupnou alternativu k PRINCE2®? P3.express je tady!

P3.express je neproprietární, tedy volně použitelný a šiřitelný minimalistický systém projektového řízení. Je kompatibilní s vedoucími standardy PRINCE2, PMI PMBOK Guide a IPMA ICB, podporován Evropskou unií a postavený tak, abyste ho mohli začít používat hned po seznámení se s ním.

 

Jeho manuál je volně dostupný na stránce https://p3.express/manual/v2/ - již také v slovenštině na https://p3.express/sk/manual/v2/.

Má jen 45 stran, takže je opravdu minimalistický a snadno pochopitelný. Je volně dostupný pod licencí Creative Commons Attribution. To znamená, že ho můžete bezplatně používat, sdílet a upravovat pro komerční nebo nekomerční účely, včetně např. vytváření vlastních metodik či směrnic projektového řízení, školení atp. aniž byste žádali o povolení. Stačí uvést zdroj a dát jasně najevo, zda byl obsah změněn nebo ne. Podle výše uvedené licence nelze tyto svobody (práva) v budoucnu odvolat.

K dispozici je také volně dostupný e-learningový kurz.

 

Dle P3.express sa můžete certifikovat. Certifikace je také minimalistická: existuje a bude existovat jen jedna úroveň - Practitioner, srovnatelná například. s PRINCE2 Practitioner, PMI PMP nebo IPMA C.

Zkoušku absolvujete online.

V případě úspěchu je na certifikátu uveden rok vydání. Certifikát platí doživotně, avšak doporučuje se každý rok si jej obnovovat opětovným složením zkoušky podle nejnovější verze P3.express. Obnova certifikátu je bezplatná.

Také si můžete koupit kurz bez zkoušky nebo zkoušku bez kurzu.

 

I když je online mezinárodní certifikační zkouška P3.express Practitioner k dispozici v angličtině, případně v jiných světových jazycích, přímo během ní mají absolventi možnost spustit si u všech otázek i odpovědí "strojní" překlad jak do češtiny, tak i do slovenštiny, který je na velmi slušné úrovni.

 

Hledáte ještě menší systém pro mikroprojekty s 1-7 členy? Pak je pro vás micro.P3.express - "malý bratr" P3.express. Rovněž bezplatný, uvolněný pod stejnou licencí Creative Commons.

 

Jako první jsme uvedli na český trh kurzy P3.express s živým lektorem ve slovenštině (s anglickými oficiálními materiály).