Přejít k hlavnímu obsahu
Menu

Nové kurzy softwarových nástrojů pro projektové řízení - Jira & Confluence

Kurzy softwarových nástrojů Jira & Confluence

Z důvodu dlouhodobého zájmu našich klientů o praktické využití metod projektového řízení za pomoci softwarových nástrojů, jsme se rozhodli zařadit do naši nabídky kurzy Jira & Confluence. 

JIRA a Confluence patří mezi lídry na trhu se softwarovými nástroji pro programové či projektové řízení, s tržním podílem přes 80%.

 

Proč 4 z 5 firem volí právě nástroj JIRA či Confluence?

Mezi hlavní benefity patří jejich univerzalita: Ať už se jedná o demand management, řízení kapacit nebo třeba vizualizace dat, JIRA nabízí odpověď na každou jednotlivou oblast a stává se tak silným nástrojem firem, které nemusí vynakládat dodatečné náklady na licencování dalšího softwaru.


Jelikož se jedná o modulární systém, uživatelé si mohou flexibilně vybrat nástrojové prvky, které budou na projektu používat. JIRA se tak přizpůsobí komplexitě projektu, a je možné ji operativně měnit dle aktuálních potřeb.

Ačkoli je JIRA a Confluence užívaná zejména v agilně řízených projektech (Agile přístupy a metody), je možné tyto nástroje využít i pro projekty vedené tzv. vodopádovým modelem (Waterfall).

 

Co je to JIRA a Confluence?

Oba softwarové programy pochází od australské společnosti Atlassian a původně sloužily jako IT ticketovací nástroje pro vyřizování servisních požadavků ve firmách. Postupem času začaly tento nástroj vyžívat projektové týmy k vývoji nového softwaru a testování. Nyní nabízí nepřeberné množství modulů použitelných pro projektové řízení v různých oborech.


Jaký je rozdíl mezi JIRA a Confluence?

JIRA je univerzální nástroj pro projektové a programové řízení, správu požadavků či management firemních procesů. Je vhodný jak pro developerské týmy, tak pro zajištění běžné operativy v HR, IT, Financích a řady dalších.

Mezi výčet jejích benefitů patří:

  • Možnost vytvoření workflow na míru
  • Přívětivé uživatelské prostředí
  • Evidence a správa úkolů na jednom místě
  • Evidence a řízení rizik a problémů
  • Interaktivní dashboardy a real-time reporting
  • Řízení kapacit v týmu
  • Integrace s ostatními systémy, např. komunikační nástroje jako MS Teams či Zoom, kolaboračními platformami jako je MIRO, či emailovým klientem Outlook
  • K dispozici je velké množství doplňkových modulů, které lze vybírat z tzv. Atlassian Marketplace

 


Confluence je webový dokumentační portál, který v sobě kloubí funkce intranetu a databázových znalostí. V kombinaci s JIRA je vynikajícím nástrojem pro týmovou spolupráci. V rámci projektu je možné v Confluence uchovávat výstupy z projektových schůzek, agilních evenů jako např. Sprint planning, Stand-Up nebo Retrospektiva. Díky vzájemnému propojení s JIRA umožňuje snadnou spolupráci za pomocí automatických notifikací členům týmu.

 

Bližší informace o samotných školeních naleznete na podstránkách věnovaných těmto kurzům:

 

SW nástroje JIRA & Confluence - Foundation (Essentials) kurz

SW nástroje JIRA & Confluence - Practitioner kurz