Přejít k hlavnímu obsahu
Menu

Gamifikace školení? U nás ano.

Gamifikácia na školeniach

Myšlenku "školy hrou" propagoval už učitel národů Jan Amos Komenský. Učení hravou formou umožňuje lépe si zapamatovat nové znalosti, pocvičit se v nových dovednostech a je pro účastníky celkově zábavnější. Dnes se pro něj používá módní pojem "gamifikace". Zde je pár příkladů, jak ji uplatňujeme my:

  • Pro zákazníky vedeme v rámci vnitrofiremních kurzů simulační hry The Bridge Game (projektový management, vedení lidí) a Lego4Scrum (Scrum).
  • V rámci kurzů Scrum Master I + základy agile využíváme simulaci Scrumu "postavte si zvíře z Lega", skupinová cvičení zaměřena na hodnoty agilního manifestu, role Scrumu, kanban, planning poker, kvízy s využitím cvičných otázek a krátká vtipná videa.

                    

 

  • Na školeních Scrum Master II a Product Owner + PMI-ACP využíváme naši vlastní případovou studii "redesign webových stránek POTIFOB", skupinová cvičení zaměřené na principy agilního manifestu, vizi a roadmap produktu, prioritizaci MoSCoW, affinity estimating, plánování sprintu a i., rolovou hru a krátké vtipné videa.