Menu

Změny v akreditaci i certifkaci PRINCE2 a ITIL k 1.1.2018

Examination institutes (EI) akreditují lektory, školicí materiály i tréninkové organizace a provádějí certifikaci osob podle PRINCE2 i ITIL.

Od. 1.1. 2018 je jediným zkušebním institutem s oprávněním akreditovat a certifikovat PRINCE2 i ITIL pouze PEOPLECERT.

Díky spolupráci s PEOPLECERTem od roku 2014 poskytujeme našim zákazníkům tyto výhody:

1.) Certifikáty PRINCE2 Foundation i pro ty, kteří ve stejném týdnu úspěšně absolvují certifikační zkoušky Foundation a Practitioner - bez potřeby jakéhokoli zdůvodňování.

2.) Možnost absolvovat zkoušky nejen na papíře, ale také online prostřednictvím stabilního systému chráněného před výpadkem připojení na internet či koncového zařízení studenta.

3.) Výsledky zkoušek PRINCE2 všech úrovní i ITIL Foundation realizovaných elektronicky bezprostředně po ukončení zkoušky.

4.) U zkoušek realizovaných v papírové podobě předběžné výsledky v ten samý den a finální výsledky do 3 pracovních dnů po zkoušce.

5.) Oficiální elektronické certifikáty PRINCE2 i ITIL vystavené EI absolventi obdrží bezprostředně po oznámení finálních výsledk a papírové do 2 týdnů po zkoušce (za podmínky uhrazení všech poplatků).

6.) Možnost (za mírný příplatek) absolvovat zkoušku PRINCE2 i ITIL nejen v rámci školení, ale i online doma v kandidátem zvoleném termínu, dohlíženou na dálku v reálném čase pracovníkem EI.

To vše bez navýšení cen školení.

 

Od 1.1.2014 do 31.12.2017 mělo oprávnění PRINCE2 i ITIL akreditovat a certifikovat 9 zkušebních institutů - Examination Institutes (EI):

  1. APM Group Limited (APMG)
  2. BCS Learning and Development Limited
  3. CSME, Inc.
  4. Danish IT Society 'Dansk IT'
  5. DF Certifiering AB.
  6. EXIN® Holding B.V.
  7. Loyalist Certification Services - LCS
  8. PEOPLECERT International Limited
  9. TÜV SÜD Akademie GmbH

Certifikáty od jednotlivých EI vydané v tomto období jsou navzájem plně rovnocenné.

 

Do 31.12.2013 měla na výkon akreditace a certifikace PRINCE2 monopol APM Group (APMG).

Vlastník PRINCE2 i dalších příbuzných standardů (ITIL, MSP, P3O atd..) AXELOS Limited - společný podnik britské vlády (Cabinet Office) a soukromého investora (Capita) ho ukončil k 1.1.2014.