Přejít k hlavnímu obsahu
Menu

Prodloužení akce PeopleCert "kupte si členství a prodloužíme vám certifikáty". 31.12.2023 ukončujeme spolupráci s PeopleCertem.

Prodloužení akce PeopleCert "kupte si členství a prodloužíme vám certifikáty". Konec spolupráce s PeopleCertem.

Jak jsme Vás informovali již před několika měsíci, PeopleCert, monopolní dodavatel certifikačních zkoušek ITIL®, PRINCE2® a PRINCE2 Agile® a 100% vlastník společnosti AXELOS - držitele práv duševního vlastnictví k nim rozhodl, že zpětně zkracuje platnost všech certifikátů na tři roky od data uvedeného na certifikátu a všechny nové certifikáty vydává už jen s tříletou platností.

Držitelům certifikátů vydaných do 30.6.2020 dal PeopleCert původně termín do 1.7.2023 na obnovu certifikátu s tím, že po marném uplynutí této lhůty bude při jejich záznamu v registru úspěšných kandidátů uvedeno, že pro sladění daného certifikátu s novými pravidly certifikace je třeba si certifikát obnovit.

Následně PeopleCert nabídl všem, kteří si do 30.6.2023 včetně koupí roční členství „AXELOS Membership“, prodloužení certifikátů o 3 roky od data koupě členství. 13.7.2023 PeopleCert tuto (k 1.7.2023 ukončenou) "akci" prodloužil do 31.8.2023 a v září ji opět prodloužil, aktuálně do konce roku 2023.

Od zpětného zkrácení platnosti certifikátů, zejména těch, které byly původně vystaveny jako doživotně platné, se opětovně důrazně distancujeme. Rovněž se opětovně distancujeme od schématu "kupte si prodloužení platnosti Vašich certifikátů". Obojí je v hrubém rozporu s našimi firemními hodnotami a misí. Proto jsme přehodnotili další spolupráci s PeopleCertem a k 31.12.2023 ji ukončíme.

Výše uvedené informace publikujeme jako službu pro naše zákazníky, kteří u nás v minulosti absolvovali přípravné kurzy a certifikační zkoušky standardů AXELOS.

Dále PeopleCert začal zájemcům o kurzy ITIL, PRINCE2 a PRINCE2 Agile vnucovat oficiální školící materiály (OTM), přičemž  za ně účtuje spolu se zkouškou bez ohledu na to, zda je budou používat, a to i tehdy, když poskytovatel, u kterého kurz absolvují, používá své vlastní, PeoopleCertem akreditované školící materiály. OTM PRINCE2 Agile ani samotný RINCE2 Agile přitom nejsou sladěny s PRINCE2 7 a PeopleCert zatím ani neoznámil termín, kdy ke sladění dojde. Proto:

  1. jsme k 31.8.2023 ukončili poskytování veřejných kurzů PRINCE2 Agile
  2. k 22.12.2023 ukončujeme poskytování kurzů ITIL, PRINCE2 a PRINCE2 Agile včetně e-learningových (e-learningový kurz si je možné zakoupit nejpozději 22.12.2023 za podmínky jeho úhrady do 28.12.2023).

Zároveň si Vás dovolujeme opětovně informovat, že jsme naše portfolio rozšířili a dál rozšiřujeme o kurzy, které nejsou závislé na společnosti PeopleCert. Jedná se například o kurzy minimalistického volně použitelného systému projektového řízení P3.express podporovaného EU s certifikací CertN, řízení IT služeb (ITSM) s akreditací a certifikací Professional Designations, školení DevOps s akreditací a certifikací DASA či kurzy oblíbených softwarových nástrojů JIRA a Confluence.