Přejít k hlavnímu obsahu
Menu

Naše konference, přednášky a další akce v roce 2014

Předvánoční setkání Klubu projektového řízení - 17.12.2014, Malinovo

17.12.2014 se v školicím středisku POTIFOB v Malinově u Bratislavy uskutečnilo předvánoční setkání Klubu projektového řízení - alumni klubu absolventů školení a zákazníků poradenských služeb POTIFOB.

Vedl ho Ing. Štefan Ondek, managing director společnosti POTIFOB, největší český i slovenský odborník na standardy PRINCE2, MSP, P3O, znalec dalších příbuzných standardů, jeden z nejzkušenějších lektorů řízení projektů, programů, portfolií a změn v ČR a SR s bohatými zkušenostmi s jejich použitím v reálném životě.

Zodpověděl dotazy účastníků ohledně standardů PRINCE2, PMI, ITIL i agilních metod.

Děkujeme všem, kteří přišli, za projevený zájem o problematiku a živou diskusi.

 

1. setkání Klubu projektového řízení - 11.12.2014, Praha

11.12.2014 jsme v Praze uspořádali 1. setkání Klubu projektového řízení - alumni klubu absolventů školení a zákazníků poradenských služeb POTIFOB.

Řečníkem byl Ing. Tomáš Havrda, zakladatel úspěšného komunitního podnikatelského akcelerátoru ICA. Tématem jeho vystoupení i celé akce byl networking (nejen) pro projektové manažery. Účastníci získali informace a rady, jak dělat networking správně, nenuceně či dokonce zábavně a na místě si ho i vyzkoušeli.

 

Přednáška Metodika projektového řízení PRINCE2 pro studenty ČZU, 20.11.2014

Managing partner POTIFOB Štefan Ondek 20.11.2014 na pozvání pedagogů Provozně ekonomické fakulty České zemědělské univerzity představil studentům ČZU metodiku projektového řízení PRINCE2, její přínosy, principy, strukturu i certifikaci podle ní. Následně v rámci živé diskuse zodpověděl jejich dotazy ohledně PRINCE2 i dalších témat týkajících se projektového managementu.

 

Novinky v certifikacích projektového řízení - PRINCE2, PMI, MSP, P3O, NSK...

bezplatné odborné přednášky - 18.9. Praha, 30.9. Bratislava, 22.10. Brno

Věděli jste, že:

  1. Vlastnictví a správu metodiky PRINCE2 i ostatních standardů Cabinet Office převzal od britské vlády AXELOS Limited?
  2. Certifikační zkoušky PRINCE2 a ostatních standardů AXELOS Ltd provádí a tréninkové organizace akredituje již 9 zkušebních institutů (EI)?
  3. Tyto certifikace je možné absolvovat i bez kurzu - a to nejen u EI, ale také u nimi schválených zkušebních organizací (AEO)?
  4. Držitelé platných certifikátů PMI PMP / CAPM nebo IPMA A-D již mohou absolvovat certifikační zkoušky PRINCE2 Practitioner bez nutnosti složit předtím zkoušku PRINCE2 Foundation?
  5. Zkoušky PRINCE2 Foundation i Practitioner je možné skládat v češtině?
  6. U vybraných poskytovatelů se dozvíte výsledky Vašich zkoušek PRINCE2 ihned - a to i u úrovně Practitioner?
  7. Originály certifikátů PRINCE2 již jsou elektronické a od vybraných poskytovatelů je obdržíte do 2 pracovních dnů po zkoušce?
  8. PMI spustil certifikaci pro manažery portfolií?
  9. Mezinárodní certifikace "agilního řízení" nabízí více než 5 certifikačních orgánů a každá je jiná?
  10. V rámci české Národní soustavy kvalifikací (NSK) existuje také tříurovňová certifikace projektového managementu?

V září a říjnu jsme uspořádali sérii odborných přednášek o těchto i dalších novinkách v oblasti certifikací projektového řízení.

Řečníkem byl managing partner POTIFOB Ing. Štefan Ondek, PMP, CSPM (IPMA B) - nejzkušenější česky mluvící akreditovaný trenér PRINCE2, zatím jediný česky mluvící akreditovaný trenér MSP a P3O všech úrovní, jeden z prvních trenérů PMI v ČR, senior konzultant věnující se řízení projektů, programů, portfolií a změn již více než 17 let.

Účastníkům děkujeme za projevený zájem o téma i živou diskusi.

 

Historicky první kvalifikační zkoušky projektového řízení dle Národní soustavy kvalifikací ČR - 17.10.2014

17.10.2014 jsme jako autorizovaná osoba podle Zákona 179/2006 Sb. v Praze vykonali historicky první kvalifikační zkoušky projektového řízení dle Národní soustavy kvalifikací (NSK) v ČR, konkrétně zkoušky 63-007-R Manažer projektu. Všem úspěšným absolventům gratulujeme.

 

Přednáška Metodika projektového řízení PRINCE2 pro studenty MÚVS ČVUT, 16.10.2014

Managing partner POTIFOB Štefan Ondek 16.10.2014 na pozvání pedagogů Masyrykova ústavu vyšších studií Českého vysokého učení technického představil jeho studentům metodiku projektového řízení PRINCE2, její přínosy, principy, strukturu i certifikaci podle ní a v rámci živé diskuse zodpověděl související dotazy na toto téma.

 

PRINCE2 , PMI, IPMA , MSP, MoP a P3O - co je dobré na co a kdy?

bezplatné odborné přednášky - 17.6. Praha, 19.6. Brno, 25.6. Bratislava

PRINCE2, PMI, IPMA, MSP, MoP, P3O... hodně zkratek, ještě více standardů i certifikací projektového řízení a věcí s tím spojených. Některé již znáte, u některých víte, co znamená název, jiné jsou možná záhadnější. Na co je dobrý který z nich, pro koho a kdy je vhodné použít který?

V červnu jsme uskutečnili sérii bezplatných odborných přednášek na toto téma v Praze, Brně a Bratislavě. Řečníkem byl managing partner POTIFOB Ing. Štefan Ondek, PMP.

Děkujeme všem posluchačům za účast a zajímavé dotazy.

 

POTIFOB Project Management Day 2014

20.3.2014 v Praze proběhl 5. ročník mezinárodní konference POTIFOB Project Management Day.

POTIFOB Project Management Day 2014 - foto z diskusePOTIFOB Project Management Day 2014 - foto z diskuse

Podporovatelé

ICAitSMF ČRNeXAPEOPLECERT

 

Mediální partneři

EduCity  INFOWARE logo       IT Systems    Management News     

 

Akce v roce 2013

Akce v roce 2012

Akce v roce 2011

Akce v roce 2010

Akce v roce 2009

Akce v rocích 2008 a 2007