Přejít k hlavnímu obsahu
Menu

Akce v roce 2015

Představení PRINCE2 Agile pro členy Agilie 12.11.2015 Praha

Naši trenéři PRINCE2 Agile 12.11.2015 představili v rámci pravidelného pražského setkání Agilie členům této komunity standard PRINCE2 Agile propojující PRINCE2 s agilními metodami a v živé diskusi zodpověděli otázky z této oblasti. Děkujeme vedení Agilie za pozvání a účastníkům za aktivní participaci.

 

Klub projektového řízení 14.10.2015 Praha

Po prázdninové pauze se uskutečnil Klub projektového řízení na téma Představení metodiky projektového řízení PRINCE2 a jejího nového rozšíření PRINCE2 Agile.

Děkujeme všem za účast a těšíme se na další setkání.

 

PRINCE2 Agile Roadshow 9.-10.7.2015 Bratislava, Brno, Praha

9. a 10.7 2015 jsme v Praze, Brně a Bratislavě uspořádali PRINCE2 Agile Roadshow 2015 - představení novinky v projektovém řízení PRINCE2 Agile.

PRINCE2 Agile kombinuje flexibilitu agilních metod s jasně definovaným rámcem metodiky PRINCE2. Pomáhá pružně reagovat na měnící se požadavky ze strany zákazníků a nabízí uživatelům PRNCE2 další krok ve svém profesním vzdělávání.

Je tak novou nástavbou pro pokrokové organizace a jednotlivce, kteří již metodiku PRINCE2 pro řízení projektů využívají a zároveň je láká agilní prostředí umožňující rychle reagovat na neustále měnící se požadavky ze strany zákazníka při vývoji produktů. PRINCE2 Agile je možné použít na všechny typy projektů. Funguje se známými agilními metodami jako je Scrum, Kanban, Lean, XP (eXtreme Programming) a další.

PRINCE2 Agile a další novinky představili naši akreditovaní trenéři PRINCE2 Agile - první v v ČR a SR.

 


 

Klub projektového řízení na téma Image projektových manažerů 25.6. 17:30 Praha

Děkujeme za účast na předprázdninovém Klubu projektového řízení na téma Image projektových manažerů.

Téma Image projektových manažerů představila paní Gabriela Karlová z ateliéru SG1, která se svému řemeslu věnuje přes 20 let a má za sebou spolupráci s prodejci sportovních a luxusních oděvů jako Pietro Filipi, Lacoste, Promod, Quicksilver, Steilmann a Bandolera. Nadále spolupracuje s předními luxusními krejčovskými salóny, pro které zajišťuje VIP služby pro náročnější klientelu.
 


 

Odborné přednášky Mýty a pravda o standardech a certifikacích projektového řízení - 14.5. Brno, 21.5. Bratislava, 28.5. Praha

Uspořádali jsme sérii přednášek na výše uvedené téma. Řečníkem byl Ing. Štefan Ondek, PMP, managing partner společnosti POTIFOB, jeden z největších českých i slovenských odborníků na řízení projektů, programů, portfolií a změn, nejzkušenější akreditovaný trenér PRINCE2, MSP, MoP a P3O v ČR a SR.

Program přednášek byl:

I. stručné představení certifikací PRINCE2, MSP, MoP, P3O, PMI, IPMA
II. základní informace o ISO normách 21500 Řízení projektů a 10006 Řízení kvality projektů
III. Vyvracení mýtů
1. mýtus: "certifikace odborníka na projektové řízení podle standardu A je více / lepší než certifikace dle standardu B" (za A a B dosaďte libovolné z trojice IPMA, PMI, PRINCE2)
2. mýtus: "IPMA a PMI jsou metodiky"
3. mýtus: "jediná certifikace v oblasti projektového řízení, kterou je možné absolvovat v češtině / slovenštině, je dle standardu IPMA"
4. mýtus: "certifikace IPMA je celosvětově stejná"
5. mýtus: "PMI je použitelná pouze pro řízení IT projektů"
6. mýtus: "certifikace PMI PMP je srovnatelná s PRINCE2 Foundation"
7. mýtus: "certifikaci PMI provádějí místní chapters PMI"
8. mýtus: "mezinárodní certifikát PRINCE2 Vám může vystavit nejen zkušební institut - Examination Institute akreditovaný AXELOSem"
9. mýtus: "podle ISO norem 21500 a 10006 se lze platně certifikovat"
10. mýtus: "absolvováním kurzu a certifikace se z kohokoli stane projektový manažer"

Děkujeme všem, kteří přišli, za aktivní účast. Článek Štefana Ondeka na stejné téma najdete zde.


 

POTIFOB Project Management Day 2015, Praha

29.-30.4.2015 jsme pořádali v Praze 6. ročník naší mezinárodní konference o projektovém řízení POTIFOB Project Management Day.

Tentokrát jsme měli tu čest hostit jako keynote speakra samotného Colina Bentleyho, "otce" celosvětově nejpopulárnější metody projektového řízení PRINCE2 a autora mnoha knih o ní včetně oficiálních!

Colin se navzdory svému již úctyhodnému věku rozhodl přijmout naše pozvání a promluvit k českým i slovenským manažerům o:

  • možných přínosech PRINCE2 pro ně i jejich organizace
  • nejdůležitějších věcech, které je nutné udělat pro jejich dosažení.

Na závěr konference proběhla autogramiáda české a slovenské verze jeho knihy PRINCE2: Précis - shrnutí klíčových prvků PRINCE2. Obě jsme vytvořili v spolupráci s ním a můžete si je objednat exkluzivně u nás.

Dalšími řečníky byli:

  • Mike Acaster, PPM Portfolio Manager AXELOS Limited, veterán best practice standardů a sponzor (executive) projektů vytvoření nejnovějších verzí standardů PRINCE2, MSP, P3O, MoP, MoV, M_o_R a P3M3.
  • Martin Caron, managing partner společnosti OpEyE Consulting, zkušený akreditovaný trenér MSP, MoP, P3O i PRINCE2 a certifikovaný ITIL Service Manager z Holandska.
  • Martina Friedlová, trenérka, psycholožka, vedoucí projektů, akreditovaná trenérka trenérů WIFI International.
  • Tomáš Kuča, partner oddělení Řízení rizik a lídr pro Českou republiku a Slovensko, PricewaterhouseCoopers Audit s.r.o.
  • Štefan Ondek, managing partner skupiny společností POTIFOB, nejzkušenější česky mluvící akreditovaný trenér PRINCE2 a 1. česky muvící trenér MSP i P3O, AXELOS Subject Matter Expert, odborný korektor českého i slovenského překladu PRINCE2 Précis.
  • Tomáš Pluhařík, manažer oddělení Řízení rizik PricewaterhouseCoopers Audit s.r.o. odpovědný za oblasti IT bezpečnosti, projektového řízení a IT quality assurance.
  • Vladimír Tuka, Partner & CEO NeuroLeadership Group Central Europe, hlavní trenér, špičkový kouč, facilitátor a moderátor jednání top managementů firem, ad hoc i trvalých týmů.

Partneři a podporovatelé akce:

PwC - platinový partner POTIFOB Project Management Day 2015 AXELOS Limited, vlastník PRINCE2®, MSP®, MoP®, P3O®, ITIL® PEOPLECERT
platinový partner zlatý partner podporovatel

 

EduCity

HR News

ITMforum

   

ITNews

  
IT Systems

Management News

PCRevue  
    mediální partneři  

 

Setkání Klubu projektového řízení na téma Stakeholder management, Praha

15.4. jsme v Praze uspořádali 4. setkání Klubu projektového řízení, tentokrát na téma Stakeholder Management – Řízení vztahů se zainteresovanými stranami projektu.

Setkání vedl Ing. Štefan Ondek, PMP, managing partner společnosti POTIFOB. Účastníci diskutovali o svých zkušenostech s řízením staheholderů, dali k dobru příklady dobré a špatné praxe ze svých osobních zkušeností a podívali se, jak vidí stakeholder management standardy PRINCE2, PMI PMBOK Guide a MSP (Managing Successful Programmes).

Děkujeme za živou diskusi a těšíme se na příští setkání.


 

Setkání Klubu projektového řízení - workshop Jak identifikovat projektová rizika, Praha

8.1.2015 jsme v Praze uspořádali 3. setkání Klubu projektového řízení - workshop na téma "Jak identifikovat projektová rizika". Řečníkem byl Ing. Jan Bartoška, PhD, odborný asistent Katedry systémového inženýrství PEF ČZU a metodik projektové kanceláře OIKT ČZU.

Děkujeme všem, kteří přišli a těšíme se na další setkání.


 

Akce v roce 2014

Akce v roce 2013

Akce v roce 2012

Akce v roce 2011

Akce v roce 2010

Akce v roce 2009

Akce v rocích 2008 a 2007